Jak zadbać o swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę przed wakacjami?

W ostatnim czasie na całym świecie panuje bardzo silna moda na zdrowy tryb życia i bycie szczupłym. Niemal każdego dnia w mediach pojawiają się nowe sposoby na rzucenie zbędnych kilogramów, oraz na długowieczność. Wśród setek porad trudno wybrać tę która będzie dla nas odpowiednia. Jak więc samemu osiągnąć upragniony efekt.


Odpowiednia motywacja

odchudzanieChcąc rozpocząć starania o zachowanie zdrowia i szczupłego wyglądu, na samym początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy naprawdę tego chcę i jaka jest moja motywacja?” . Gdy już znajdziemy na nie odpowiedź, pora abyśmy trzymali się swojego postanowienia i dbali o to aby każdego dnia być bliżej założonego celu. W przypadku gdy wybierzemy daną drogę na przykład codzienne ćwiczenia, warto pamiętać żeby nie traktować ich jako jednej z opcji, tylko sumiennie je wykonywać. Gdy w pewnym momencie zabraknie nam samodyscypliny warto wtedy poszukać pomocy. Odpowiednim rozwiązaniem w takiej sytuacji okaże się skorzystanie z trenera personalnego to właśnie on pomoże nam osiągnąć upragniony cel poprzez:

  • odpowiednie metody motywacji,
  • ułożenie dziennego planu ćwiczeń,
  • naukę radzenia sobie z negatywnymi emocjami,
  • uświadomi nam nasze zalety i wady,
  • pomoże uporządkować nasze życie i wyeliminować wszystkie szkodliwe czynniki.

taka pomoc nie tylko zwiększy naszą samodyscyplinę, lecz także może doprowadzić do naszego samorozwoju. Szukając odpowiedniej osoby warto zapoznać się z warszawską ofertą wsparcia personalnego. Kolejną kwestią o której warto pamiętać jest stworzenie treningu personalnego dopasowanego do naszego stylu życia i zainteresowań. Wszystkie te elementy sprawią że każdego dnia będziemy przybliżać się do wyznaczonego celu. Jeśli nie wiemy jak stworzyć własny trening personalny możemy się udać do jednej z warszawskich poradni zdrowia, gdzie bezpłatnie otrzymamy niezbędne informacje.

Odpowiednia dieta

dietaW wielu artykułach na portalu www.aktywniepozdrowie.pl można przeczytać, że największy wpływ na nasze zdrowie oraz nasz wygląd, ma codzienna dieta. Warto zadbać aby była ona jak najbardziej zbilansowana i bogata w składniki odżywcze. Na rynku zdrowej żywności istnieje ogromna ilość produktów wspierających zdrowy styl życia. Dużym powodzeniem cieszą się wszelkiego rodzaju produkty takie jak chipsy bezglutenowe z cieciorki, zachowują one smak tradycyjnych chipsów, lecz są pozbawione wielu szkodliwych składników takich jak tłuszcze czy cukry, przez co umożliwiają ich jedzenie bez negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Kolejną ważną kwestią jest korzystanie z ściśle określonych składników przygotowywanego na co dzień jedzenia. Jednym ze składników które możemy stosować nie tracąc walorów tradycyjnego odpowiednika jest mąka bezglutenowa doves farm. Możemy jej używać do pieczenia czy też przygotowywania innych potraw, jedyną różnicą w porównaniu z zwykłą mąką jest brak w jej składzie glutenu czy pszenicy, sprawia to że nawet osoby będące na diecie nie muszą rezygnować np. z domowych wypieków.

Niechciany gluten

GLUTENCoraz częściej spotykamy ludzi którzy z różnych powodów unikają jedzenia produktów zawierających gluten. O ile jest to łatwe w przypadku potraw przygotowywanych w domu o tyle wyjście do restauracji ze znajomymi może stanowić problem. Według portal.abczdrowie.pl dla takich osób idealnym rozwiązaniem okazuje się catering bezglutenowy. Coraz więcej warszawskich restauracji posiada go w swej ofercie umożliwiając takim osobom zamówienie dań prosto do swojego domu.

Ścisła dieta

pojemniki na żywnośćWiele osób posiada bardzo rygorystyczną nie uznającą odstępstw dietę, często sprawia to trudności np. w miejscu pracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników coraz więcej stołówek w zakładach pracy zapewnia catering dietetyczny. Jest to szczególnie widoczne w warszawskich korporacjach, gdzie serwuje się wile typów kuchni.

PODSUMOWUJĄC

Jak widać zdrowa i szczupła sylwetka wymaga wielu poświęceń, warto jednak pamiętać aby zachować odpowiedni umiar w narzucaniu sobie kolejnych diet. Do osiągnięcia celu wymagana jest także odpowiednia motywacja, bez której możemy zapomnieć że kiedykolwiek osiągniemy zamierzony efekt.

1 thought on “Jak zadbać o swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę przed wakacjami?”

  • Czasem dita to za mało, tak samo same ćwiczenia. Dlatego według mnie warto jest łączyć ćwiczenia wraz z odpowiednią dietą. Wtedy skutki odchudzania jak i rzeźbienia mięśni będą takie jakie sobie wymarzyliśmy.

Dodaj komentarz