Jak zadbać o swoje dłonie i paznokcie?

Dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety, dlatego powinny być zawsze piękne i zadbane. Jak jednak prawidłowo o dłonie i paznokcie należy dbać i na jakie rozwiązania warto się zdecydować by zawsze wyglądały one dobrze? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w poniższym tekście. 

Pielęgnacja dłoni – podstawa to odpowiednie kosmetyki

Dłonie jako ta część ciała, która jest szczególnie mocno eksponowana na działanie szkodliwych czynników wymagają odpowiedniej pielęgnacji o czym często się zapomina. Jak zatem dbać o dłonie? Po pierwsze należy je odpowiednio chronić. Wykonując obowiązki domowe zwykle nie sięgamy po rękawiczki ochronne, a to jest duży błąd; woda, detergenty, ciepłe powietrze przy gotowaniu to wszystko sprawia, że stan skóry się pogarsza, a co za tym idzie pogorszeniu ulega także wygląd dłoni. Chronić dłonie należy także i na dworze zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy chłodne powietrze sprawia, że skóra się przesusza i zaczyna pękać. Konieczne przez cały rok jest stosowanie odpowiednich kremów do rąk. Warto tutaj postawić na dobry krem, ponieważ sama pielęgnacja dłoni do łatwych nie należy. Dobrym rozwiązaniem mogą się okazać kosmetyki forever. Naturalne kosmetyki są dobrze tolerowane przez skórę, a ich działanie jest potwierdzone. Do dłoni warto wybierać kosmetyki z aloesem, które jednocześnie nawilżają i łagodzą podrażnienia. Jeżeli sam krem nie wystarczy to warto zaopatrzyć się w bawełniane rękawiczki, które po posmarowaniu dłoni zakłada się na noc by więcej odżywczych składników wchłonęło się w skórę. Warto także raz na jakiś czas w warunkach domowych przeprowadzić peeling dłoni by pozbyć się martwego naskórka.

Jak dbać o paznokcie?

frezarka do paznokciNie tylko skóra dłoni wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ale także i paznokcie, jeśli chcemy by były piękne i by się nie łamały należy stosować odpowiednie odżywki, które nakłada się na płytkę paznokcia. Według artykułu na portalu dla kobiet polki.pl ważne jest także i to by paznokcie odpowiednio przycinać, piłować i pielęgnować. Zabiegi te nie należą do szczególnie skomplikowanych a sprawiają, że paznokcie wyglądają schludnie i staja się mocniejsze. Żeby odpowiednio pielęgnować paznokcie w warunkach domowych należy się wyposażyć w takie akcesoria jak pilniczki, polerki do paznokcie nożyczki i cążki, warto także pomyśleć o zakupie takiego rozwiązania jakim jest frezarka do paznokci, przyspieszy ona i ułatwi nam przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli dodatkowo paznokcie chcemy ozdobić to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim jest manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy – na czym polega?

MANICURE HYBRYDOWYManicure hybrydowy stał się w ostatnim czasie tak popularny głównie dlatego, że na etapie wykonania nie odbiega on aż tak bardzo od tradycyjnego manicure’u, jednak jego rezultaty są o wiele bardziej trwałe, a co za tym idzie jest to wygodne. Manicure hybrydowy wykonuje się przy użyciu specjalnego lakieru hybrydowego, który później zastanie utwardzony pod lampą UV. Dobrze utwardzony lakier niweluje ryzyko, że od razu po wykonaniu manicure’u uszkodzimy lakier dotykając do czegoś. Taki lakier jest także odporny na zadrapania i odpryski, dzięki czemu wystarcza na 2-3 tygodnie. Sam lakier nie ma wpływu na stan płytki i nie przebarwia jej, jednak działanie lampy jak i acetonu, który używa się do usuwania lakieru hybrydowego sprawiają, że skóra dłoni jak i paznokcie mogą być przesuszone. Sam manicure może być jednolity lub we wzorki przy czym nie można na lakier hybrydowy nanosić żadnych ozdób ponieważ byłby one nie trwałe. Jeśli chodzi o wykonanie takiego manicure’u to mamy dwie opcje. Mianowicie można to zrobić w salonie kosmetyczny lub w domu we własnym zakresie.

Manicure hybrydowy – w salonie czy w domu?

hybrydyManicure hybrydowy może zostać wykonany zarówno przez kosmetyczkę w salonie jak i przez nas w domu. Na jakie rozwiązanie jednak lepiej się zdecydować? Zasadniczo nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Salon kosmetyczny to na pewno wygodniejsza opcja, jednak i droższa, ponieważ za jednorazową usługę zapłacimy około 60 złotych. Dobra kosmetyczka to jednak gwarancja, że manicure będzie wykonany poprawnie i przy użyciu odpowiednich produktów, a  co za tym idzie mamy w takim wypadku pewność, że rezultat będzie trwały i nic się z nim nie będzie działo. Jeśli zamierzamy taki manicure robić często to zdecydowanie bardziej opłaca nam się go robić we własnym zakresie, wówczas koszt zakupu wszystkich potrzebnych akcesoriów szybko nam się zwróci. Według artykułu na portalu o-you.pl do wykonania domowego manicure’u hybrydowego potrzebne będą nam takie rozwiązanie jak:

  • lampa UV lub LED,
  • lakier hybrydowy,
  • odtłuszczacz,
  • utwardzacz,
  • baza pod lakier.

Akcesoria te można kupić każde z osobna lub też w zestawie. Zestaw do paznokci hybrydowych zawiera zwykle dwa lub trzy lakiery do paznokci jak i pozostałe akcesoria, przy czym należy zaznaczyć, że nie w każdym zestawie jest lampa. Wykonanie manicure’u hybrydowego nie jest trudne, jednak może się okazać, że będzie trzeba nabrać w tym nieco wprawy by efekt był zadowalający.

Kilka słów podsumowania

Prawidłowe dbanie o dłonie i paznokcie wcale nie jest takie łatwe jak by się mogło wydawać. Na ich pielęgnacje należy poświęcić odpowiednio dużo czasu, jak i wybrać właściwe rozwiązania by rezultat były naprawdę widoczne i zadowalające. 

1 thought on “Jak zadbać o swoje dłonie i paznokcie?”

Dodaj komentarz