Jak z rozsądkiem spakować się przed urlopem?

Pakowanie się dla nikogo nie jest rzeczą przyjemną, jednak jeśli przygotujemy sobie odpowiedni plan i zastosujemy sprawdzone rozwiązania okaże się, że pakowanie się na wyjazd wcale nie jest takie straszne jak nam się wydaje. Jak zatem się pakować? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Podstawa to odpowiednia torba i lista

torbyŻeby pakowanie przebiegało sprawnie i bezproblemowo należy się do niego odpowiednio przygotować. Według portalu www.polska.travel pierwszym etapem przygotowań jest stworzenie dokładnej listy rzeczy jakie ze sobą na wyjazd powinniśmy zabrać. Przygotowując taką listę umieszczajmy na niej nawet te najdrobniejsze elementy by mieć pewność, że o niczym w trakcie pakowania nie zapomnimy. Na liście jednak umieszczamy tylko to co naprawdę będzie nam potrzebne, dzięki temu ograniczymy także ilość zbędnych rzeczy, co może znacznie utrudnić spakowanie się, zwłaszcza jeśli rodzina jest większa. Po przygotowaniu listy należy zatroszczyć się o odpowiednie torby i walizki. Aby sprawnie się spakować warto zadbać o takie rozwiązania jak:

  • torby podróżne
  • walizki kabinowe
  • torby na bagaż podręczny

Rozwiązania te pozwolą wygodnie i praktycznie spakować się na wyjazd jak i zapakować bagaż podręczny. Jako, że w dzisiejszych czasach zwykle na wyjazd zabieramy także elektronikę warto także pomyśleć o torbie czy plecaku na laptopa.Według strony http://waliza-online.pl jeśli chodzi o ochronę elektroniki, która niewątpliwie ma spora wartość, to warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania znanych producentów takie jak np. samsonite plecak na laptopa czy torba. Wówczas to będziemy mieli pewność, że nasz komputer w trakcie wyjazdu i przewozu będzie odpowiednio zabezpieczony. Na co poza firma należy zwróci uwagę przy zakupie toreb na wyjazdy?

Torby podróżne – jak wybrać

TORBY PODRÓŻNEWybór dobrej walizki na wyjazdy, która będzie nam służyć przez lata bywa dość kłopotliwy. Czym powinna charakteryzować się dobra walizka? Można by tu wskazać kilka podstawowych cech, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze walizki, są to:

  • trwałość
  • pojemność
  • wygoda użycia
  • zabezpieczenia

Ważne jest to by walizka na wyjazdy była bardzo lekka, co ułatwi jej przenoszenie, jednak przy tym powinna ona być także i bardzo trwała. W związku z powyższym obecnie dość dobrym rozwiązaniem okazują się być walizki wykonane z poliwęglanu lub polipropylenu. W obu wypadkach walizki wykonywane są z termoplastycznych polimerów, dzięki czemu są one lekkie i wytrzymałe. Termoplastyczne polimery mają też to do siebie, że w wyniku nacisku uginają się, a następnie powracają do swojego pierwotnego kształtu dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Walizki wykonane z takich materiałów są stosunkowo drogie, dlatego warto wybrać te dobrych producentów jak wspominanie już torby podróżne samsonite. Wówczas będziemy mieli pewność, że taką torbą posłuży nam przez lata. Ostania rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę jest wielkość torby. Te najmniejsze sprawdzają się tylko jako bagaż podręczny, natomiast te duże są nieporęczne dlatego warto wybierać walizki o średnim rozmiarze. Na standardzie wszystkie walizki mają teraz zamki, jednak warto sprawdzić czy jest to zamek szyfrowy czy zamek na kluczyk. Te szyfrowe są bardziej praktyczne.

Bagaż podręczny do samolotu

BAGAŻ PODRĘCZNYPrzygotowując się do wyjazdu, jeżeli mamy w planach lecieć samolotem nie można także zapomnieć o bagażu podręcznym, który zabierzemy ze sobą na pokład samolotu. Najwięcej problemów w tym względzie sprawia dobór wielkości walizki. W tym wypadku warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jakim są walizki do ryanaira. Na podstawie strony gala24.pl walizki te są gabarytowo dostosowane do wymagań jednego z najpopularniejszych przewoźników, a co za tym idzie nie będzie żadnego problemu z wniesieniem ich na pokład. Jeśli chodzi o bagaż podręczny to walizki z powodzeniem mogą być wykonane z abs-u. Wprawdzie walizki te mają mniejsza odporność na nacisk niż te poliwęglanowe, jednak w tym wypadku to nie ma aż tak dużego znaczenia, a zaznaczyć trzeba że walizki z abs-u są zdecydowanie tańsze.

Pakowanie żywności

pojemniki na żywnośćPakując się na wyjazd zwykle także przygotowujemy sobie jakieś posiłki na czas drogi. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie jednak żeby mieć pewność, że z naszą żywnością w czasie podróży nic się nie stanie należy ją właściwie zapakować. Obecnie najlepiej sprawdzają się pojemniki plastikowe. Według strony internetowej www.bittner.waw.pl są one dostępne w różnej wielkości, dzięki czemu z powodzeniem wygodnie i bezpiecznie możemy zapakować jedna kanapkę jak i większe danie. Dodatkowo niektóre pojemniki plastikowe maja wkłady chłodzące, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasza żywność nawet w ciepła dni ulegnie zepsuciu.

Podsumowując

Pakowanie przed wyjazdem może być dość stresujące, jeśli jednak się odpowiednio do tego przygotujemy czynność ta stanie się zdecydowanie prostsza. Z tego powodu warto pamiętać o tym żeby przed samym wyjazdem przygotować sobie listę wedle której będziemy się pakować jak i zadbać o odpowiednio torby. 

1 thought on “Jak z rozsądkiem spakować się przed urlopem?”

Dodaj komentarz