Jak wyposażyć hotel?

Od wieków hotele stanowią miejsca w których zatrzymują się podróżni. Jednak z upływem czasu zwiększył się wachlarz proponowanych przez takie miejsca atrakcji. Udając się do wybranego hotelu możemy skorzystać między innymi z basenu, sauny, kortu tenisowego czy pola golfowego. Jednak podstawowym ich zadaniem jest zapewnienie jak największego komfortu wypoczynku swoim gościom. Jak zatem powinien być wyposażony hotel, by spełniał on wszystkie wymagania klientów?

Dobra organizacja

oprogramowanie dla hoteliCentralnym punktem każdego hotelu jest jego recepcja. To właśnie tam kierujemy swe pierwsze kroki w celu wynajęcia pokoju. Warto zadbać by mieściła się ona jak najbliżej głównego wejścia, dzięki czemu wchodzący gość nie będzie musiał tracić czasu na jej znalezienie i już od wejścia zostanie miło przywitany uśmiechem recepcjonisty. Powinna zatem być ona jak najlepiej wyposażona, tak aby załatwienie niezbędnych formalności związanych z rezerwacją pokoju przebiegało sprawnie a przede wszystkim szybko. Warto aby znajdował się w niej komputer posiadający program do obsługi hotelu, w którym zapisywane będą wszystkie rezerwacje poszczególnych gości. Wyposażenie w systemy dla hoteli jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego obiektu. Według portalu e-hotelarstwo.com dzięki niemu pracownik recepcji będzie mógł między innymi:

  • zarezerwować pobyt danego klienta,
  • kontrolować liczbę dostępnych wolnych pokoi,
  • posiadać wgląd we wszystkie dokonane rezerwacje na dany tydzień lub miesiąc.

Sprawi to, że praca hotelu będzie przebiegała w sposób szybki, co pozytywnie wpłynie na jego opinię. Ponadto dzięki dobrze działającej recepcji nie dojdzie do pomyłek, które mogą wywołać niepotrzebne zamieszanie.

Wyposażenie pokoi

pokój w hoteluMówiąc o odpowiednim wyposażeniu hotelu, nie powinniśmy zapomnieć o doborze odpowiednich mebli hotelowych. Składają się one na wygląd poszczególnych pokoi, dzięki czemu uzyskują swój niepowtarzalny charakter. Wybór właściwych mebli do hotelu, może się jednak okazać nie lada wyzwaniem, szczególnie w przypadku gdy nie mamy jasno określonej koncepcji jak mają one wyglądać. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli zwrócimy się o pomoc do osób zajmujących się wystrojem wnętrz pokoi hotelowych. To właśnie oni zadbają o odpowiedni wybór mebli do hotelu tak aby pasowały one do danych pokoi a także były jak najbardziej funkcjonalne dla naszych gości. Poszczególne meble powinny być jak najbardziej wygodne i komfortowe, dotyczy to szczególnie łóżek, które powinny posiadać nie tylko odpowiednie rozmiary lecz także jak najbardziej wygodne materace, które sprawią, że nasi goście będą mogli się cieszyć wysokim komfortem snu. Dobrym rozwiązaniem będzie jeśli urządzając takie pokoje pomyślimy o takich elementach jak na przykład stoliki nocne, kanapy, fotele, szafy na ubrania czy komody.

Dodatkowe elementy

ręczniki hoteloweW wielu artykułach na portalu www.e-hotelarz.pl można przeczytać, że myśląc o wyposażeniu danych pokoi hotelowych w niezbędne dodatki, szczególną uwagę należy zwrócić na akcesoria łazienkowe. Jednym z nich są ręczniki hotelowe, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału a także opatrzone logiem naszego hotelu. Kolejnym elementem będą szlafroki hotelowe, najlepiej dopasowane do koloru ręczników. Miłą niespodzianką okażą się również koszyki z podstawowymi kosmetykami do codziennej higieny, także posiadające logo naszego hotelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz hotel zyska dodatkową reklamę. Jeżeli zaś chodzi o wyposażenie sypialni hotelowej, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wybór właściwych kołder hotelowych. Przy ich zakupie warto uwzględnić ich wymiary oraz grubość, tak by idealnie pasowały na poszczególne łóżka.

Wyposażenie restauracji

restauracjaOstatnim punktem hotelu o którego wyposażeniu powinniśmy pomyśleć jest restauracja. To w niej goście spożywają posiłki a także spotykają się z znajomymi. Warto zatem aby wyróżniała się ona od reszty hotelu, co sprawi, iż będzie przyciągała nie tylko naszych gości lecz także osoby z zewnątrz. Takie miejsce powinno charakteryzować się swoją własną kuchnią, która spełni oczekiwania wszystkich klientów. Bardzo ważny jest również wygląd sali restauracyjnej, która powinna zachęcać do spędzenia w niej czasu a także skorzystania z oferowanego menu.

W kwestii podsumowania

Jak widać wyposażenie hotelu stanowi nie lada wyzwanie, gdyż wymaga połączenia ze sobą wielu elementów, które składają się na jego wizerunek. Najważniejsza jednak jest panująca w nim atmosfera, tworzona przez pracowników hotelu. Pamiętajmy aby stanowili oni jak najbardziej zgrany zespół, dzięki czemu będą w stanie nawiązywać relacje z gośćmi oraz przyczynią się do pozytywnego wizerunku hotelu. Dobrze zorganizowany i zarządzany hotel stanie się nie tylko naszym sukcesem ale także miejscem które przyciągnie dużą liczbę gości.

1 thought on “Jak wyposażyć hotel?”

  • Oczywiście w hotelach, nie można zapominać o takich szczegółach jak czajnik, żelazko czy suszarka. Wiadomo, że podróżujący goście nie zabierają tego ze sobą, a są to bardzo praktyczne i przydatne przedmioty.

Dodaj komentarz