Jak wybrać dobre biuro księgowe?

Gdy nasza firma zaczyna się rozwijać i zatrudniamy kolejnych pracowników, a także mamy coraz większą sprzedaż to może się okazać, że jest samodzielne prowadzenie księgowości może nas przerosnąć. Warto wtedy zatrudnić księgowego na stałe albo też zdecydować się na wybór dobrego biura księgowego. Żeby wybrać dobre biuro księgowe powinniśmy zwrócić uwagę na jego doświadczenie oraz kompetencje, a także zakres usług, jakie nam oferuje.

Które biuro księgowe warto wybrać?

usługi księgowe BydgoszczŻeby wybrać dobre biuro księgowe powinniśmy przede wszystkim postawić na pierwszym miejscu na doświadczenie takiej firmy. Niestety, ale politycy cały czas zmieniają coś w prawie podatkowym albo też w prawie pracy i samodzielnie możemy mieć problem, aby nadążyć za wszystkimi przepisami. Dlatego warto wtedy wybrać profesjonalną firmę, która świadczy usługi księgowe Bydgoszcz to miasto, na którego terenie znajdziemy biura rachunkowe, które oferują pomoc w prowadzeniu księgowości, a także w rozliczaniu podatków. Zanim zdecydujemy się na odpowiednie biuro księgowe, to na początek powinniśmy sprawdzić, czy księgowy w takim biurze mają odpowiednie kompetencje i certyfikaty. Dopiero gdy będziemy pewni, iż dane biuro księgowe jest doświadczony i posiada certyfikowanych księgowych, to wtedy możemy zdecydować się na podpisanie odpowiedniej umowy. W kolejnym kroku powinniśmy sprawdzić jak odbywa się kontakt z klientem. Czy jako klienci biura rachunkowego będziemy mogli zadzwonić do naszego księgowego w dowolnym czasie, czy też będziemy mieli ustalone godziny. Warto również dowiedzieć się, czy biuro rachunkowe zezwala na przesyłanie dokumentów przez internet, dzięki czemu będziemy mogli oszczędzić dużo czasu. W innym przypadku będziemy musieli samodzielnie dojeżdżać do biura rachunkowego i w ten sposób dostarczać dokumenty do rozliczenia.

Dobrze jest również sprawdzić, czy biuro rachunkowe, na które się decydujemy posiada również dodatkowe usługi. Niektóre biura księgowe oferują również pomoc w optymalizacji podatków, a także pomoc w wypełnianiu dokumentów o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Biuro księgowe, które wybieramy powinno również posiadać odpowiednie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni nas przed ewentualnymi błędami popełnionej przez biuro rachunkowe.