Jak wybrać buty profilaktyczne?

Odpowiednie obuwie to klucz do zdrowia. A zdrowie trzeba utrzymywać od dzieciństwa. Dziś trzy czwarte dzieci potrzebuje butów profilaktycznych. Jedną z najczęstszych chorób układu mięśniowo-szkieletowego jest płaskostopie. Jest to deformacja stopy, charakteryzująca się spłaszczeniem jej łuków. A jeśli nie naprawimy tego w młodym wieku, z czasem choroba postępuje i jest mniej uleczalna.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty profilaktyczne?

dziecięce obuwie profilaktyczne memoStatyczne płaskostopie występuje z powodu osłabienia mięśni podudzia i stopy, więzadeł i kości. Główną przyczyną płaskostopia statycznego jest noszenie niewłaściwych butów. Szczególną uwagę należy zwrócić na noszenie butów profilaktycznych, ponieważ odpowiednie obuwie ma ogromne znaczenie w profilaktyce płaskostopia. Dziecięce obuwie profilaktyczne Memo to buty zaprojektowane z uwzględnieniem nieprawidłowości patologicznych w obrębie stopy, podudzia i uda. Buty ortopedyczne są lekkie, wytrzymałe i wygodne. Obuwie profilaktyczne Memo to obuwie zaprojektowane z uwzględnieniem nieprawidłowości patologicznych na wczesnym etapie ich rozwoju oraz do profilaktyki płaskostopia. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy dziecko posiada wadę stopy. Chirurg ortopeda zachęci do zamówienia butów profilaktycznych, które powinny odpowiadać kształtowi i wielkości stopy, być wystarczająco lekkie, elastyczne, wytrzymałe i nie odkształcać się podczas noszenia. Wewnętrzna powierzchnia butów profilaktycznych powinna być gładka, bez szorstkich szwów. Wierzch każdego buta ortopedycznego wykonany jest z miękkiej skóry. Czasami używa się twardej skóry na boczne części butów. Do wkładek używa się skóry, korka, filcu. Im bardziej złożona deformacja, tym dokładniejsze jest wykonanie lub dobór obuwia profilaktycznego. Warto kupować obuwie od znanych i dużych producentów, którzy uwzględniają normy medyczne i zalecenia w produkcji obuwia, używają certyfikowanych materiałów spełniających wymagania higieniczne. Profilaktyczne dziecięce buty ortopedyczne charakteryzują się twardą podeszwą, która ponadto powinna być elastyczna i lekka oraz nie powinna się ślizgać.

Takie buty bez wątpienia mają specjalny stabilny niski i szeroki obcas o wysokości do ośmiu milimetrów. W przypadku butów ortopedycznych ważny jest twardy grzbiet, osłonięty miękkim przegubem, a także szeroki czubek, który nie krępuje palców i chroni przed uderzeniami. Buty powinny mocno mocować kostkę i nie pozwalać nodze uciekać. Są to najważniejsze cechy dobrych butów profilaktycznych dla dzieci.