Jak uprawiać konopie?

Marihuana to roślina która od lat fascynowała człowieka. Znając jej właściwości starał się ją wykorzystać nie zawsze w dobrym celu. Stąd właśnie wzięło się uprzedzenie pewnych osób do rośliny. Jedni uważają ja za śmiercionośny narkotyk, inni zaś za cudowne lekarstwo. Jej urok zewnętrzny sprawia iż wiele osób marzy o hodowli rośliny, niestety nie zawsze i nie wszędzie jest to możliwe.

Czym jest hodowla outdoor?

marihuana hodowla outdoorMarihuana to roślina bardzo łatwa w uprawie, szybko kiełkuje i kwitnie praktycznie o każdej porze roku, jeżeli temperatura otoczenia nie spada poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. Musimy jednak pamiętać, że uprawiać możemy ją tylko w krajach w których jest to legalne. Jeśli więc interesuje nas marihuana hodowla outdoor zapewnia wysokiej jakości plony przy minimalnym nakładzie finansowym. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wyborze odpowiedniego miejsca zapewniającego dobre warunki dla rozwoju rośliny. A więc nasłonecznienie przynajmniej od 5 do 6 godzin na dobę. Odpowiednie warunki glebowe, profesjonalne i ekologiczne nawożenie i odpowiednie nawodnienie. Zabezpieczenie rośliny przed warunkami atmosferycznymi takimi jak silne wiatry i obfite opady które mogłyby zniszczyć lub zahamować wzrost i rozwój rośliny. Nie należy również zapominać o zabezpieczeniu rośliny przed szkodnikami oraz osobami trzecimi. Nasiona najlepiej kupować od sprawdzonych dostawców z Holandii, mamy wówczas pewność że uprawa uda się w około osiemdziesięciu procentach.

Zapewne zastanawiacie się jak wybrać najlepsze miejsce do uprawy rośliny, najskuteczniejszym wskaźnikiem jest tutaj pokrzywa. Jeśli znajdziemy miejsce w której rośnie ona bujna i dorodna z pewnością będzie to dobry teren pod uprawę konopi. Ziemię powinniśmy zacząć już przygotowywać jesienią po to, aby wiosną ruszyć z uprawą.