Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Dla wielu osób pierwszy raz na kajakach jest problematyczny. Brak odpowiedniego przygotowania sprawia, że oddajemy sprzęt źli i zmęczeni. A dzięki zabraniu ze sobą kilku, prostych rzeczy można przeżyć przygodę życia i gdy tylko miną zakwasy planować kolejny spływ. Sprawdź jak przygotować się, aby nie żałować?

Gadżety do zabrania na kajak

kajaki kaszubyW sklepach dla sportowców można znaleźć wiele ciekawych akcesoriów, które pomogą przetrwać spływ w stanie nienaruszonym. O ile w przypadku doraźnych kajakarzy, każdy może liczyć na kamizelkę czy wiosło dostępne na wyposażeniu kajaka, o tyle zakup porządnego, wodoodpornego plecaka lub worka to już kwestia indywidualna. A bez tego ani rusz, bo konieczne jest zabezpieczenie ubrań czy pożywienia. Jeśli chodzi o kajaki kaszuby oferują wiele zachwycających i prostych tras. Aby móc je uwiecznić konieczny jest specjalny pokrowiec na sprzęt elektroniczny. W przypadku lustrzanek jest on relatywnie drogi. Natomiast amatorzy fotografowania smartfonem z łatwością znajdą etui na swój model telefonu w granicach kilkunastu złotych. Spędzając cały dzień na plastikowym siedzeniu ważne jest także zapewnienie sobie minimum komfortu. Dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w specjalne podkładki na fotele, dzięki którym nawet po całym dniu aktywnego wiosłowania kajakarz nie narazi się na ból pleców. Tego typu podkładki, które rzeczywiście pomagają można kupić już za nieco powyżej 30 zł.

Wiele osób zastanawia się, czy zakładać strój kąpielowy. W przypadku, gdy spływ odbywa się latem i woda aż prosi o zanurkowanie, wówczas jest on konieczny. Jednak w pochmurne dni, kiedy brakuje słońca lepiej postawić na szorty oraz ciepłą bluzę, pod którymi oczywiście może skrywać się strój kąpielowy. Kto wie, czy pogoda nie zmieni się umożliwiając kąpiel?