Jak działa kubeczek menstruacyjny?

Miesiączka jest dla każdej kobiety szczególnym okresem w którym warto znać najlepsze metody na zmniejszenie dyskomfortu. Na rynku prawdziwym standardem są różnego rodzaju wkładki, podpaski oraz tampony. Jednak na rynek coraz odważniej wprowadza się kolejne rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne.

Stosowanie specjalnych kubeczków 

kubeczki menstruacyjneChodzi oczywiście o kubeczki menstruacyjne, które pełnią taką samą funkcję jak znane nam metody. Tego rodzaju produkt jest wielokrotnego użytku. Dlatego inwestując w niego możemy liczyć na pewne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się na dłuższy okres czasu. W pewnej perspektywie jest to nawet oszczędność, ponieważ nie będziemy potrzebowały niczego dodatkowego. Tego rodzaju produkt stosujemy we wnętrzu pochwy. Pełni on rolę zbiorniczka na wydzieliny. Ogromnym plusem jest fakt, że na rynku pojawia się spory wybór. Dzięki temu każda kobieta może dopasować rozmiar, kolor, a nawet inne detale. Tutaj producenci są coraz bardziej elastyczni i pragną spełnić oczekiwania każdej pani. Ciało różni się pewnymi parametrami, a dobrze dobrane kubeczki menstruacyjne będą pasowały do indywidualnej budowy. Jednak warto też wiedzieć co możemy zyskać stosując kubeczek. Po pierwsze pozbywamy się ewentualnych bakterii, ponieważ krew pozostaje w pojemniczki. Tutaj nie ma ona dostępu do powietrza dlatego możemy liczyć na higieniczne rozwiązanie. W porównaniu do innych produktów dostępnych na rynku pod tym względem kubeczek jest nie do porównania. Kubeczek można dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb. W okresie obfitego krwawienia wiele kobiet stosuje większe rozmiary, które zapewniają im komfort. Tutaj nie ma ograniczeń. Również podczas aplikacji każda z pań może sama dostosować wygodną dla niej technikę. Podstawowe zasady z łatwością można odnaleźć na opakowaniu bądź zapoznać się z profesjonalnymi artykułami. Wiadomo, że zawsze najtrudniejszy jest ten pierwszy raz. Jednak z czasem można całkowicie przekonać się do profesjonalizmu kubeczków. Jest on praktycznie niewyczuwalny podczas noszenia.

Również nie widzimy go z zewnątrz co sprawia dodatkowe poczucie komfortu podczas jego użytkowania. Szczególnie warto pomyśleć nad tym gdy prowadzimy aktywny tryb życia. Sport oraz treningi sprawiają, że każda z pań szuka czegoś dobrze dopasowanego i stabilnego, a kubeczki spełniają wszystkie te oczekiwania.