Jak chronić skrzynkę rozdzielczą?

Instalacja elektryczna umożliwia nam znacznie bardziej komfortowe funkcjonowanie. Może ona stanowić jednak również pewne niebezpieczeństwo, dlatego wszystkie  potencjalne groźne elementy tej instalacji powinny być właściwie zabezpieczone. W tym celu warto wykorzystywać odporne na korozję drzwiczki.

Jaki drzwiczki elektryczne wybrać?

nierdzewne drzwiczki elektryczneWszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak pozytywnie wpływa na nasze życie sprawnie działająca instalacja elektryczna. Z drugiej strony jednak, instalacja ta może być potencjalnie groźna dla naszego życia jak i zdrowia. Dlatego też wszystkie odkryte elementy tej instalacji powinny być właściwie zabezpieczone, do czego warto wykorzystać nierdzewne drzwiczki elektryczne. Takimi drzwiczkami można na przykład zabezpieczyć skrzynkę rozdzielczą, która znajduje się przecież na zewnątrz budynku. Dzięki takiemu zabezpieczeniu ryzyko dostania się do skrzynki rozdzielczej osób niepowołanych będzie znacznie ograniczone. Oczywiście należy pamiętać o tym, że takie drzwiczki muszą spełniać pewne określone warunki. Ze względu na to, że znajdują się one na wolnej przestrzeni, muszą być odporne na korozje. Dlatego też powinno się wybierać jedynie takie, które wykonano ze stali kwasoodpornej. Poza tym bardzo ważne jest, aby drzwiczki takie posiadały ostrzeżenia przed ryzykiem porażenia prądem. Ostrzeżenie to powinno być wygrawerowane, a nie naklejone w formie naklejki, aby pozostawało czytelne przez długi czas. Z podobnych powodów drzwiczki takie powinny koniecznie być wyposażone w odpowiednio solidny zamek, zamykany na kluczyk. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że do skrzynki rozdzielczej nie dostanie się na przykład dziecko. Wszystko to jest bardzo ważne przede wszystkim dla bezpieczeństwa naszego i naszych domowników. Dodatkowo, niezadbanie o zabezpieczenie odkrytych elementów instalacji elektrycznych może być traktowane przez służby porządkowe jako wykroczenie i karane mandatem. Dlatego też zakup takich drzwiczek jest obowiązkiem każdego użytkownika instalacji elektrycznej.

Instalacja elektryczna bardzo pozytywnie wpływa na komfort naszego życia. Z drugiej strony jednak, może ona stanowić poważne niebezpieczeństwo. Dlatego wszystkie odkryte elementy powinny być we właściwy sposób chronione, zarówno przed wilgocią jak i osobami postronnymi.