Izolacja dachu płaskiego i jej skuteczne formy

 

Każda osoba, która posiada na swoim budynku dach, płaski wie, jak ważna jest jego dokładna konserwacja. Szczególnie dużą uwagę należy poświęcić hydroizolacji, która powinna zostać wykonana ze szczególną starannością. Dzięki nowoczesnym i skutecznym metodom, mamy możliwość przeprowadzenia procesów konserwacyjnych z użyciem niezwykle skutecznych środków. Dzięki temu, że nowoczesna technologia wspomaga nas w pracy, możemy być pewni, że nasz dach wytrzyma każde niekorzystne warunki.

Izolacja dachu płaskiego – skuteczne metody konserwacji

dach płaski izolacjaJednym z popularnych procesów przeprowadzanych podczas wykonywania hydroizolacji dachu, jest jego uszczelnienie za pomocą folii, które jest mocowana mechanicznie. Plusy takiego rozwiązania mogą być widoczne podczas niekorzystnych warunków (takich jak silny wiatr), które mogą zerwać pokrycie. Podczas metody mechanicznej jest to praktycznie niemożliwe, a każda siła działająca na izolację jest hamowana przez odpowiednio zamontowaną membranę. Tego typu warstwa konserwacyjna jest popularna ze względu na szybkość jej montowania oraz fakt, że nie wymaga ona stosowania żadnych warstw dociskowych, które mocują warstwę izolacyjną. Jeżeli chodzi o dach płaski izolacja klejona do podłoża, jest drugą bardzo popularną metodą impregnowania powierzchni dachu. Metoda klejenia pozwala tak jak w przypadku sposobu mechanicznego zaoszczędzić czas i sprawić, że całość będzie niezwykle odporna na przypadkowe oderwanie. Bardzo popularną metodą hydroizolacji są także warstwy płynne, które są wylewane na dach płaski. Powstaje w ten sposób warstwa, która jest wylewana bezpośrednio na podłoże betonowe. Dzięki temu, mamy możliwość uszczelnienia dachu i zabezpieczenia przed go działaniem wody. Wylewana warstwa daje także kilka innych korzyści. Przede wszystkim zapewnia ochronę przed działaniem słońca, a konkretnie promieni UV.

Między innymi dlatego warstwy wylewane są bardzo popularne wśród użytkowników dachów płaskich. Oprócz warstw klejonych oraz bitumicznych zapewniają bardzo dobrą ochronę dachu przed bardzo silnym działaniem promieni słonecznych. Oprócz tego są popularne ze względu na wyjątkowe właściwości uszczelniające, które zapewniają całkowity brak jakichkolwiek przecieków przez wiele miesięcy, a nawet lat.