Innowacyjna płyta warstwowa

Budowa domu to nie lada przedsięwzięcie, które wymaga kompleksowego podejścia do projektu. Od zawsze poszukujemy nowych rozwiązań, które usprawnią budowę, uczynią ją łatwiejszą, a same budynki będą bardziej przyjazne człowiekowi oraz naturze. Nie bez znaczenia są również same koszty budowy, a później koszty utrzymania domu. Ponieważ ceny energii nieustająco rosną i rosnąć będą, nowe budynki muszą być coraz bardziej energooszczędne.

Energooszczędny dom z płyt warstwowych

niedrogie płyty warstwoweTradycyjna technologia, jaka wykorzystywana jest w budowie domów w dalszym ciągu cieszy się największym powodzeniem. Dzieje się tak szczególnie ze względu na znajomość materiałów, które służą nam i towarzyszą od wieków. Nie oznacza to wcale, że nie warto posiłkować się nowinkami technologicznymi i wykorzystywać innowacyjnych rozwiązań. Może się bowiem okazać, że materiały, które z początku wydawały nam się kłopotliwe, lub może nie do końca sprawdzające się w budowie domu mieszkalnego, będą dużo korzystniejszą opcją na budowę i użytkowanie domu. Jednym z interesujących rozwiązań, które dopiero pojawia się w budownictwie mieszkaniowym, choć w przemyśle istnieje już od dawna, są niedrogie płyty warstwowe. Materiały te doskonale nadają się zarówno do stawiania ścian, jak i dachu budynku. Dlaczego niedrogie płyty warstwowe mogą być lepszym rozwiązaniem na budowie niż tradycyjne murowanie? Przede wszystkim czas. Inwestycja tym szybciej się zwróci, im szybciej powstanie, a z użyciem płyt warstwowych postanie kilka razy szybciej. Sama budowa dotyczy postawienia na płycie fundamentowej stalowego szkieletu, do którego przykręcane są płyty. Zatem nie stanowią one elementów konstrukcyjnych, są natomiast doskonałym izolatorem i okładziną w jednym. Płyty te nie wymagają tynkowania ani wykańczania, a współczynnik przewodzenia ciepła tego materiału może być dużo korzystniejszy, niż w przypadku klasycznych izolatorów. To właśnie druga najważniejsza zaleta domu wykonanego w takiej technologii. Budynek jest naprawdę niedrogi w utrzymaniu, zarówno pod kątem zużywanej energii do ogrzania go, jak i pod katem koniecznych prac renowacyjnych elewacji, które w tym wypadku nie będą konieczne.

Zastosowanie płyt warstwowych w budownictwie ma szereg zalet. Dzięki metalowej okładzinie, która zabezpieczona jest przed korozją, elewacja domu jest trwała i odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, nie wymaga przy tym żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest także odporna na działanie szkodników, gryzoni czy owadów. Dodatkowo posiada bardzo korzystny stopień odporności na ogień, przez co nie stwarza zagrożenia pożarowego.