Ile kosztuje czarter jachtu w Grecji?

Jeśli zrobiłeś patent żeglarski nie musisz od razu myśleć o zakupie własnej jednostki. Wręcz przeciwnie. Możliwe jest wynajęcie statku, czyli jego czarter. Ceny są różne i w dużej mierze zależą od tego, w jakim kraju to robimy. Do najtańszych należy chyba Chorwacja oraz Grecja. Jak zapewne się domyślasz, jest to bardzo korzystne, ponieważ w tych krajach temperatura sprzyja żeglowaniu. A ile kosztuje dokładnie wynajęcie jachtu w Grecji? Warto zająć się tym tematem. 

Koszt czarteru jachtu w Grecji

tani czarter jachtów w GrecjiZakładam, że chcesz się w kilka osób wybrać w prawdziwy rejs wzdłuż greckiego wybrzeża. Tani czarter jachtów w Grecji jest jak najbardziej czymś normalnym. Najtaniej wynajmiesz łódź już za pięćdziesiąt euro za dobę. Chodzi o niewielkie, lecz nowoczesne jednostki pływające. To, ile osób weźmie udział w rejsie nie wpływa na jego cenę. Jednak pamiętaj, że musi to być rozsądna ilość osób, aby nie stwarzać zagrożenia na pokładzie. Inaczej jest z tymi żeglarzami, którzy czują się niepewnie bez żadnego nadzoru. Możesz wynająć doświadczonego marynarza, który będzie sterował wynajętym jachtem. Grecja słynie z tego, że taka usługa jest tam także bardzo niedroga. Za dobę wychodzi sto pięćdziesiąt euro. W zamian możesz cieszyć się tym, że Twój jacht prowadzony jest przez specjalistę. Jak najbardziej zachęcam do skorzystania z tej usługi. Dzięki niej zwiedzisz całe wybrzeże Grecji. Taki wypoczynek jest chyba najlepszym połączeniem aktywności, z całkowitym oderwaniem się od pracy. Człowiek na morzu czuje się zupełnie wolny. Może robić dokładnie to, na co ma ochotę. Jeśli ktoś nie chce wypływać za daleko, może trzymać się kilometr od wybrzeża, a na pewno i tak będzie bardzo ciekawie. Wiele razy uczestniczyłem w takim rejsie, dlatego mam wiele dobrych doświadczeń.

Aby skorzystać z oferty czarteru nie trzeba mieć dużych pieniędzy. Będzie Cie to kosztować mniej więcej tyle, ile wycieczka do hotelu organizowana przez biuro podróży. Na pewno będziesz miał lepsze wspomnienia. Poza tym zdobędziesz doświadczenie, które może się przydać w przyszłości, na przykład na Mazurach. Warto się na to odważyć. Jeśli nie masz patentu żeglarskiego, możesz go sobie wyrobić pod okiem kapitania, właśnie korzystając z czarteru. To także dobra opcja dla przyszłych żeglarzy.