Gustowny prezent – eleganckie ręczniki

Wraz z mężem dostaliśmy zaproszenie na urodziny jego dalekiej, starszej ciotki, której mąż od lat nie widział. Urodziny wiążą się oczywiście z rodzinnym spotkaniem, wesołym przyjęciem, stosami jedzenia, może nawet tańcami, ale jedna rzecz jest wyjątkowo ważna, a którą muszą ze sobą przynieść zaproszeni goście – prezent. O ciotce wiedzieliśmy tyle, że jest osobą poważną, lubującą się w rzeczach prostych, acz eleganckich – jest ogólnie taką rodzinną damą, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Na mnie spadł obowiązek kupienia tej wymagającej osobie prezentu. 

Najlepszy jakościowo, elegancki komplet ręczników 

elegancki komplet ręczników na prezentWybrałam coś klasycznego, prostego, ale ze smakiem – komplet ręczników. Cóż, elegancki komplet ręczników na prezent jest idealny, kiedy dana osoba przykładowo przeprowadza się do nowego mieszkania czy domu lub wiadome jest, że to typowa pani domu, która urządza swój kąt ze smakiem i zawsze cieszą ją wszystkie dodatki dla domowego zacisza. Nie dość, że daleka ciotka jest właśnie takim człowiekiem, to właśnie na nowo urządzała mieszkania po tym, jak jej córka wyprowadziła się na swoje. Był to więc idealny moment, by sprezentować jej elegancki zestaw ręczników. W poszukiwaniu pomogła mi oczywiście internetowa wyszukiwarka. Po pierwsze zależało mi na optymalnej grubości takiego ręcznika, by był jednocześnie poręczny, ale jednocześnie wystarczająco gruby, by nasiąkał wodą ze skóry całego ciała i nie zmieniał się przy tym w przemoczoną szmatkę. Inną istotną sprawą był sam materiał w dodatku. Oczywiste jest, że wszyscy lubią miękkie rzeczy, zwłaszcza jeśli to ma być prezent. Ręcznik jednak nie może być zupełnie puchaty, jak kocyk czy kołdra, bo wtedy trzeba go bardzo mocno przyłożyć do ciała, by je osuszył. Ważne jest zatem, by miał miękką, ale chłonną powierzchnie, a także – by dość szybko schnął. Wiadomo, liczył się także wygląd. Eleganckie ręczniki w moim odczuciu to te jedno-, dwukolorowe, gdzie drugim kolorem najczęściej jest pasek tworzący wzór na materiale. 

Udało mi się wybrać naprawdę szykowny, śmiało mogę powiedzieć, że wręcz luksusowy komplet ręczników. Nie dość, że były przemiłe w dotyku, to bardzo chłonne i szybko schły. Wyglądały cudownie i były bardzo estetycznie zapakowane, już w gotowe opakowanie na prezent. Ciotka była zachwycona, a ja sama kupiłam do własnego domu podobne.