Gdzie wykonuje się izolacje natryskowe?

Jest wiele rodzajów izolacji, ale nie wszystkie nadają się do różnych zastosowań. Przykładowo, taki styropian w wielkich płatach jest wygodny w mocowaniu, ale sprawdzi się jedynie na całkiem płaskich powierzchniach. Wełna mineralna jest łatwiejsza do ułożenia na nierównościach, ale jest ostra, kująca i pyląca. Na szczęście ktoś wymyślił doskonałe izolacje z wykorzystaniem natrysku.

Izolacja natryskowa na poddaszu

izolacje natryskoweJak to działa? Pianka poliuretanowa jest rozpylana przez pistolet, dzięki czemu równomiernie pokrywa każdą powierzchnię, nawet skośną, czy z rurami. Pianka ma wiele zalet, ponieważ jest nietoksyczna, pozwala szybko ocieplić duże powierzchnie, jak również daje doskonałe i trwałe rezultaty, bez martwienia się o mostki cieplne. Gdzie nadadzą się takie izolacje natryskowe? Na pewno najczęściej stosowane są one na poddaszach, zarówno tych użytkowych, jak i tych, które służą tylko na graciarnię, ale są częścią izolacji dachu. Ściany można pokryć nieco tańszym styropianem, jednak spadziste poddasze jest bardziej wymagające. Izolacja pianką poliuretanową jest szybka i skuteczna. Zabezpieczy dach i przez to cały dom zarówno w lecie, jak i w zimie. Zatrzyma chłód i upał, więc temperatura w środku będzie stała i łatwiejsza do utrzymania. Izolacja pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie jak i za klimatyzację. Oczywiście i ściany można izolować przy użyciu pianki. Nowością jest izolacja natryskowa fundamentów. Zabezpieczane są one w ten sposób zarówno przed chłodem pochodzącym z ziemi, jak i przez wilgocią. Natrysk to doskonała hydroizolacja. Jednak nie tylko w domach spotkamy się z tego typu ocieplaniem. Pianka sprawdzi się przy konstrukcjach stalowych, przy sklepach i budynkach usługowych. Można nią ocieplić hale sportowe, sceny koncertowe, a nawet hale fabryczne. Pianka często jest wykorzystywana jako środkowa część, pomiędzy dwoma płytami warstwowymi, półfabrykatami do budowy budynków stalowych. To rodzaj ocieplenia oraz izolacji.

Podsumowując, izolacja natryskowa to najdoskonalszy sposób poradzenia sobie z uodpornieniem budynku na zmienne temperatury z zewnątrz. Izolacja wykonana przez profesjonalistów nie jest wcale taka droga, nie będzie wymagała napraw, ani się nie utleni. Warto o tym pomyśleć przy budowie domu.