Gdzie wyjechać na weekend?

Weekend to czas na który większość z osób czeka z niecierpliwością. To czas w którym można wypocząć i podładować swoje akumulatory, żeby jednak naprawdę odpocząć trzeb się oderwać od codziennych obowiązków. W jaki sposób można zorganizować sobie weekendowy wypoczynek, gdzie warto wyjechać? Oto kilka naszych propozycji.

Weekend na Kaszubach

wakacjeNa portalu http://www.naszekaszuby.pl  można znaleźć informację, że Kaszuby są jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce, zróżnicowanym pod względem geograficznych i kulturalnym. Samo zapoznanie się z językiem, pisownią i kulturą kaszubską może być już bardzo ciekawe. Dodatkowo rejon ten jest także bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest Dom do góry nogami położony w Szymbarku w miejscu tym znajduje się także Centrum Edukacji i Promocji Regiony w którym znajduje się wiele atrakcji takich ja choćby; Dom Sybiraka czy najdłuższa deska świata. Warto także zobaczyć kamienne kręgi w Wąsiorach czy Kaszubki Park miniatur, jak i wiele innych ciekawych obiektów turystycznych. Dodatkowo obszar ten jako, że rozciąga się od morza poprzez lasy i jeziora sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Dzięki czemu każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Trudno się zatem dziwić, że to własnie Kaszuby są najczęściej polecanym miejscem na weekendowe wyjazdy.

Kujawsko pomorskie turystycznie

starówka ToruńKujawsko pomorskie nie jest szczególnie popularnym regionem pod względem turystycznym, a szkoda ponieważ bory tucholskie jak i fakt, że w województwie tym można wyróżnić zarówno miejscowości typowo turystyczne jak i pojedyncze obiekty turystyczne rozsiane po całym jego obrębie sprawia, że jest to bardzo ciekawa okolicy. Dla osób lubiących miejscowości typowo turystyczne ciekawą opcją może być weekend w Toruniu. Na portalu http://sbctorun.pl możemy przeczytać, że miasto to słynie ze swoich zabytków, a właściwie całego średniowiecznego zespołu miejskiego wpisanego na listę UNESCO. Toruńska starówka i ruiny zamków nie są to jednak jedyne ciekawe miejsca w Toruniu jakie warto zobaczyć. Można by tu wskazać też takie atrakcje jak:

  • Planetarium,
  • Muzeum Piernika,
  • Dom Kopernika,
  • rejsy statkami,

W artykule na portalu pl.tripadvisor.com można znaleźć informacje, że poza Toruniem warto także odwiedzić, Chełmno uznawane za miasto zakochanych. Tutaj też znajduje się kościół mariacki, który można zwiedzić. Bydgoszcz również posiada wiele atrakcji turystycznych jak i obiektów zabytkowych, a wśród nich takie jak: Wyspę Młyńska, Stare miasto, Kościół Farny, Kościół Klarysek, Muzeum sztuki nowocześnie. Wszystkie te obiekty są położone blisko siebie, dzięki czemu z łatwością można je zwiedzić. Poza tym warte uwagi są jeszcze takie obiekty jak:

  • Biskupin,
  • Zabytkowe Spichlerze w Grudziądzu,
  • Zamek krzyżacki w Radzyniu chełmińskim,
  • Zamek Gotyki w Golubiu-Dobrzyńskim,
  • Zamek krzyżacki w Świeciu,
  • Akwedukty w Fojutowie.

Oczywiście nie są to wszystkie ciekawe miejsca jakie warto zobaczyć w tym rejonie można by tu chociażby powiedzieć jeszcze o tężniach w Inowrocławiu. Niemniej możliwości jak i atrakcji jest naprawdę sporo, dlatego szukając pomysłu an weekendowy wyjazd warto wziąć od uwagę ten rejon.

Weekend w winnicy

winnicaZwiedzanie winnic kojarzy nam się z zagraniczną atrakcją turystyczną warto jednak widzieć, że i w Polsce są winnice, które z powodzeniem w weekend można odwiedzić. Według strony www.winnicaavra.pl polskie winnice w większości położone są na południu polski w województwach; świętokrzyskim, podkarpackim czy mazowieckim, jednak i bliżej centralnej Polski też da się jakieś znaleźć, choć są one już rzadsze. Właściciele polskich winnic umożliwiają gościom zwiedzenie winnicy, a niekiedy także i winiarni, jak także i zakup wina na miejscu. W niektórych winnicach organizowane są także degustacje winna wraz z drobnym poczęstunkiem. Za nim jednak zdecydujemy się odwiedzić winnice warto sprawdzić czy jej właściciele umożliwiają wstęp turystom, ponieważ nie we wszystkich winnicach tak jest. Informacje te można jednak z łatwością znaleźć za pośrednictwem internetu.

Aktywny weekend

spływ kajakowyCiekawe spędzenie weekendu nie wymaga od nas wcale dalekiego wyjazdu. Aktywny wypoczynek w pobliskiej okolicy może być równie ciekawy co i weekendowy wyjazd. Bardzo ciekawa opcją może być spływ kajakowy. Jest to świetna okazja do zwiedzenia pięknych zakątków od zupełnie innej strony, a jednocześnie mamy szanse popracować nad własną kondycją i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Według strony www.wioselko.pl spływy kajakowe obecnie organizowane są praktycznie we wszystkich rejonach, a  co za tym idzie zorganizowanie takiej wycieczki nie powinno stanowić dla nas żadnego problemu. Żeby udać się na spływ kajakowy nie trzeba umieć pływać kajakiem, warto jednak w takiej sytuacji wybrać łatwą trasę. Obowiązkowo jednak musimy umieć spływać, przy czym nie trzeb pływać szczególnie dobrze, ponieważ na czas spływu i tak zakłada się kamizelkę ratunkową. Z zasady spływy kajakowe są ciekawsze, jeśli wybieramy się na nie w więcej osób, jednak z powodzeniem na taki spływ można wybrać się i w dwie osoby.

Podsumowując

Możliwości, jeśli chodzi o sposób w jaki spędzimy weekend jest obecnie naprawdę bardzo wiele. Bez względu na to w jak lubimy spędzać wolny czas, każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie, co pozwoli wyrwać mu się z domu i dobrze wypocząć.

1 thought on “Gdzie wyjechać na weekend?”

Dodaj komentarz