Gąbka jako niezbędnik przy układaniu kwiatów

Tworzenie bukietów, wiązanek i wszelkiego rodzaju ozdób z kwiatów jest pewnego rodzaju sztuką. Trzeba mieć do tego sporą wiedzę i nie mniejsze umiejętności, najlepiej połączone ze zmysłem artystycznym. Jednak najlepszy malarz, rzeźbiarz czy florysta nie jest w stanie stworzyć czegokolwiek bez odpowiednich narzędzi. Jestem po kursie florystycznym i jestem zaskoczona, ile rzeczy potrzebnych jest floryście.

Rodzaje gąbek florystycznych

gąbki florystyczneBycie florystą było moim marzeniem z dzieciństwa. Zawsze miałam zapał artystyczny i realizowałam go zazwyczaj na kartce papieru. Jednak w głębi serca marzyłam o tym, żeby zacząć tworzyć też na innych płaszczyznach. Niedawno miałam okazje zrealizować swój cel. Ukończyłam prestiżowy kurs florystyki, na którym odkryłam magiczny świat kwiatów i innych ozdobnych roślin, żywych i sztucznych. Dowiedziałam się też, ile rożnego rodzaju narzędzi i dodatków przydaje się przy pracy florysty. Zaskoczyło mnie kilka faktów, na przykład dotyczących zwykłej gąbki florystycznej. Wcześniej nie wiedziałam, że jest ich kilka rodzajów. Teraz wiem, że gąbki florystyczne dzielą się na te używane przy żywych kwiatach i na te stosowane do tak zwanych suchych kompozycji. Do żywych kwiatów stworzona jest gąbka zielona, którą przed użyciem trzeba kilka godzin moczyć we wodzie. Suche kompzycje, zazwyczaj ze sztucznych kwiatów, tworzy się przy użyciu gąbki szarej i brązowej. Są też uniwersalne gąbki w różnych kolorach.

Każda dziedzina sztuki wymaga odpowiednich narzędzi. Nie inaczej jest z florystyką. Mogłoby się wydawać, że tworzenie wiązanek czy bukietów z kwiatów to nic takiego, jednak prawda jest inna. Potrzebna jest do tego wiedza, umiejętności i wyczucie estetyki. Niezbędne będą też pomocnicze narzędzia, takie jak na przykład gąbka florystyczna.