Fotobudka – wynajem czy kupno?

W trakcie trwania imprez coraz częściej widzi się ludzi wędrujących w stronę fotobudek, by zrobić sobie kilka niestandardowych zdjęć. Niejednokrotnie można nawet zważyć całe kolejki tłoczące się przed takimi atrakcjami. Wszystko to demonstruje, że budki fotograficzne, które zostały przeszczepione na polski grunt z Wielkiej Brytanii, cieszą się niesłabnącą popularnością i ludzie niezwykle chętnie korzystają z ich możliwości. Czy opłaca się jednak taką budkę kupować?

Dlaczego opłaca się wynająć fotobudkę?

fotobudka na wynajemCentra handlowe niejednokrotnie wyposaża się w fotobudkę, by stworzyć klientom możliwość oderwania się od zakupów i zrelaksowania przed wejściem do kolejnego sklepu. Takie budki są też świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy chadzają do galerii handlowych w celu zjedzenia obiadu, gdyż po posiłku można z wielką przyjemnością wejść do budki i zrobić sobie kilka zabawnych zdjęć. Zabawnym faktem jest jednak to, że galerie handlowe nie kupują tych budek, tylko je wynajmują. Co niechybnie prowadzi do przekonania, że tego typu zakup jest raczej nieopłacalny. Rzeczywiście tak jest, ponieważ konserwacja i wymiana niezbędnych komponentów w budce fotograficznej potrafi wielokrotnie przewyższyć jej cenę, więc nawet jeśli z początku wydaje się to ekonomiczne przedsięwzięcie, to względnie szybko okazuje się, że nie było w pełni opłacalne. Dużo lepiej wychodzi fotobudka na wynajem na okres kilkudniowy, tygodniowy czy nawet miesięczny, co przydaje się podczas sezonu. W większości przypadków to w zupełności wystarczy. Kupnem budki może zainteresować się profesjonalne, kompleksowe studio fotograficzne, dla którego pracowników nie będzie żadnym problem dbanie o sprawne działanie fotobudki. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie koszta wynikające z kupna takiego sprzętu, w wielu wypadkach okazuje się jednak, że nie więcej sensu będzie miała umowa na wynajem.

Fotobudki cieszą się ogromnym sukcesem, ludzie z ogromnym entuzjastem do nich wchodzą, zakładają zabawne kapelusze lub za duże okulary i naciskają przycisk uwalniajacy serię migawek. Wszystko to powoduje, że coraz więcej firm z sektora rozrywkowego zastanawia się nad celowością zakupu takiej budki, lecz nie zawsze jest to dobry pomysł, właściwie w większości wypadków lepiej zdecydować się na wynajem.