Firmy zarządzające nieruchomościami

W Krakowie znajdziemy bardzo wiele starych kamienic i pięknych zabytkowych obiektów. Bardzo często zamieszkuje w nich bardzo wielu różnych ludzi. Istnieją jednak lokale, w których stacjonują firmy i przedsiębiorstwa. Pod jedną wspólnotą mieszkaniową zwykle jest więcej niż jeden taki obiekt. Dlatego bardzo często decydują się one na zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmie się kompleksowym zarządzeniem wszystkimi nieruchomościami.

Administrowanie nieruchomości w Krakowie

zarządzanie nieruchomościami krakówWynajęcie firmy, która wyznacza odpowiednio kompetentną osobą do administrowani naszych nieruchomości ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim dlatego, że w takich sytuacjach mamy pewność, że nad obiektami czuwa więcej niż jedna osoba. Nasz indywidualny doradca jest bowiem kontrolowany nie tylko przez wspólnotę mieszkaniową, ale również przez swoich przełożonych. Z pozoru wyda się, że zastąpienie etatowego zarządcy firmą zewnętrzną nie jest dobrym pomysłem, ponieważ kontakt z administratorem będzie utrudniony. Jest to jednak bardzo złudne, ponieważ w bardzo szczegółowych umowach, określa się liczbę oraz długość dyżurów. Większość firm bardzo dba o to, aby zarządca pojawiał się na terenie obiektu jak najczęściej. Dzięki temu ma on pełną kontrolę nad tym, jaki jest stan techniczny obiektu i może szybko interweniować w momencie pojawienia się jakichkolwiek usterek. Oprócz dbania o stan techniczny i nadzorowaniem wszelkich napraw i remontów, zarządzanie nieruchomościami kraków wiąże się z kontrolowaniem płatności dokonanych przez lokatorów. W razie jakichkolwiek dłuższych zaległości z płatnościami, większość firm oferuje ewentualne uruchomienie przewodów komorniczych. W ten sposób wyręcza nas w wypełnianiu bardzo skomplikowanej dokumentacji. Możemy również upoważnić zarządcę do pośredniczenia w wynajmowaniu lub sprzedaży lokali. Dzięki temu wszystkimi najważniejszymi rzeczami zajmuje się jedna osoba.

Wszelkiego rodzaju kamienice wymagają szczególnej opieki zarządcy nieruchomości. Jest to spowodowane tym, że obiekty te mają zwykle bardzo dużo lat i wymagają wielu remontów. Dodatkowo podlegają częstym, zewnętrznym kontrolom ich stanu technicznego. Zarządca nieruchomości jest zobowiązany do wypełniania książki obiektu oraz wszelkiej dokumentacji związanej z procedurami przetargowymi, które mają wyłonić firmy remontowe.