Firany na nietypowe rozmiary okien

Dekoracja okna to nie tylko kwiaty na parapetach, które pięknie się prezentują przez okno. Ważny jest dobór firany, która sprawi, że okno wygląda zewnątrz, jak i wewnątrz ładnie. Firany dodają uroku całemu pomieszczeniu. Niektórzy uważają, że dobór firany to wcale nie taka prosta sprawa.

Firanki na wymiar

firany na zamówienieCoraz więcej pojawia się domów z nietypowymi oknami. Ludzie kierują się kreatywnością i chcą mieć najładniejszy dom. Dlatego pojawiają się w domach okna o nietypowym kształcie i wymiarach. Czasami nawet występują okna tak zwane narożne, które są równocześnie na dwóch ścianach. Zakup firanki na owe okna ma sprawić wiele problemów. Nigdzie, w żadnym sklepie, czy to stacjonarnym, czy w internecie nie znajdzie się gotowej firany na tak wymyślone okna. Dlatego jedynym rozwiązaniem są firany na zamówienie. Zaletą firan na zamówienie jest niewątpliwie to, że można zamówić firany o różnych rozmiarach i krojach. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Oprócz wyżej wymienionych parametrów, można dokonać wyboru w materiale. Od materiału zależy jak dana firana będzie układać się na oknie, ile światła przepuszcza, czy należy ją do pralni dać, czy można samemu w pralce wyprać. Warto przemyśleć zakup, bo pomimo wcześniej wymienionych cech istnieje możliwość nieprasowania firan. Jeśli firana jest uszyta z materiału markizeta to nie trzeba jej prasować, ponieważ wyglądem przypomina siatkę. Gęstsza siatka charakteryzuje się najwyższą trwałością, jednak przepuszcza mniej światła. Z kolei żakard jest wytrzymały oraz trwały i przeważnie posiada bogate wzornictwo. Oczywiście jest wiele innych materiałów, wybór zależy od gustu klientów. Ogólnie ujmując zaletą firan szytych za zamówienie jest to, iż posiadamy duże możliwości wyboru. Nawet można wybrać sposób wieszania firan, na przykład niektóre posiadają wszyte koła, które zakłada się bezpośrednio na karnisz a inne z kolei wiesza się za pomocą żabek.

Wybierając firany do domu kierujemy się głównie rodzajem i wielkością okien, a także w jakim pomieszczeniu dana firana ma wisieć. Coraz więcej producentów oferuje firany według własnych preferencji i potrzeb. Każdy klient jest inny i ma inne pomysły na udekorowanie okien w swoim domu. Koszt stosunkowo nie jest wysoki, można nawet zamówić do stu zloty.