Efektowne płytki gipsowe

Współcześnie mamy dziesiątki możliwości dotyczących aranżacji wnętrz. Producenci prześcigają się w pomysłach na coraz to ciekawsze, bardziej oryginalne rozwiązania. Są one w zasięgu osób nie tylko bardzo zamożnych, ale teraz coraz częściej może sobie na nie pozwolić zwykły Kowalski. Inspiracje dotyczące wystroju znajdzie łatwo w kolorowych magazynach, w sieci czy wybierając się do sklepu obejrzeć przykładowe aranżacje wnętrz.

Gdzie układa się płytki gipsowe?

płytka gipsowa sklepWśród ciekawych trendów ostatnich lat można wyróżnić montaż płytek gipsowych na ścianach. Mogą one stanowić bardzo dobrą alternatywę dla naturalnego kamienia lub cegieł, ponieważ dobrze je imitują, a równocześnie ich niepodważalną zaletą jest niska waga i równie niska cena. Koszt ułożenia płytek gipsowych jest nieporównywalnie niższy niż wykonanie podobnej okładziny ściennej z naturalnego kamienia. Płytki z gipsu mogą przybierać różnorodne formy i mieć różne kolory, do tego nic nie stoi nam na przeszkodzie w pomalowaniu ich na wybrany odcień. Świetnie sprawdzają się w wielu pomieszczeniach, za wyłączeniem łazienki, w której wysoki poziom wilgoci mógłby źle wpłynąć na gips. Z powodzeniem jednak można je układać w sypialni, jadalni, salonie, przedpokoju czy nawet kuchni. Wyłożenie całych ścian płytkami gipsowymi może dać przytłaczający efekt, dlatego należy dobrze przemyśleć taką aranżację. Bezpieczniejszym i znacznie powszechniejszym rozwiązaniem jest układanie płytek z gipsu na jednej ścianie bądź tylko na jej części – dookoła kominka, telewizora, za łóżkiem, jako tło dla stołu w jadalni. W kwestii dostępności materiału jakim jest płytka gipsowa sklep stacjonarny zwykle zaoferuje nam równie wiele możliwości jak ten internetowy, dlatego wybór wzorów jest duży. Jeśli mamy taką możliwość, warto obejrzeć płytki na żywo zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Płytki gipsowe nadają naszemu mieszkaniu czy domowi elegancji i klasy. Ocieplają wnętrze, równocześnie nadając mu klimat nowoczesny i tradycyjny. Doskonale sprawdzają się jako ozdoba wnętrz utrzymanych w minimalistycznym stylu, ponieważ sama faktura płytek i ich kolor tworzą dekorację pomieszczenia. Z drugiej strony będą równie dobrze wyglądać we wnętrzach rustykalnych i prowansalskich – możliwości jest tu naprawdę wiele.