Edukacyjne klocki z drewna

Dzieciństwo każdego dziecka głównie się składa z zabawy. Przez nią się uczą i poznają świat, dlatego tak ważne jest systematycznie dostarczanie maluchowi nowych bodźców w postaci kreatywnych zabawek, rozwijających zdolności.

Charakterystyka klocków drewnianych dla dzieci?

drewniane klocki edukacyjnePierwsze zabawki malucha, to najczęściej miękkie grzechotki, które później zamieniają się w gryzaki. Dziecko dopiero od około szóstego miesiąca życia zaczyna się żywo interesować światem. Drewniane klocki edukacyjne przydadzą się maluchowi, który ukończył już siódmy miesiąc i potrafi samodzielnie siedzieć. Wtedy najczęściej potrafi już dobrze chwytać różne przedmioty i z czasem będzie potrafiło je precyzyjnie odkładać. Klocki świetnie rozwijają umiejętności manualne, bo dziecko coraz sprawniej je chwyta i obraca nimi w dłoni. Dla dziecka w wieku około dwunastu miesięcy, najlepsze będą proste klocki w różnych kolorach, które będą stymulowały wzrok maluszka. Najlepsze są drewniane, bo są bezpieczne i nie ma obawy, że dziecko je złamie, lub odgryzie jakiś element. Są one zabezpieczone dopuszczoną do kontaktu z dziećmi farbą, dzięki której nic się nie stanie jak dziecko weźmie je do buzi. Dla starszego dziecka, mogą być klocki z literkami, lub cyferkami. Przy okazji zabawy, nasza pociecha będzie sobie przyswajała podstawowe informacje z języka polskiego i matematyki. Edukacja jest bardzo ważna w życiu dziecka, dlatego warto o nią zadbać już od najmłodszych lat, aby potem dziecku łatwiej poszło w szkole podstawowej.

Drewniane klocki możemy kupić w każdym sklepie z zabawkami, lub w sklepach internetowych. Są one sprzedawane w formie zestawów, na przykład liczących całe abecadło i cyferki od zera do dziewięciu, albo komplety umożliwiające budowę konkretnych obiektów.