Dywaniki samochodowe – niezbędne, czy nie?

Dla wielu osób samochód jest rzeczą do której przywiązują duża wagę. Mnóstwo osób korzysta z niego codziennie nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, a dla zawodowych kierowców jest narzędziem pracy i miejscem w którym przebywają wiele godzin w ciągu doby. Zdecydowaną większość wymienionych wcześniej osób łączy to, że każdy chciałby mieć w nim czysto, schludnie i pachnąco. To bez wątpienia wpływa na komfort i przyjemność z poruszania się tym środkiem transportu. Niejednokrotnie też kogoś gdzieś podwozimy własnym autem, więc tym bardziej chcemy żeby sprawiało dobre wrażenie.

Dywanik welurowy czy gumowy

samochodowe dywaniki gumoweNa wygląd i estetykę samochodu wpływ ma wiele różnych czynników, zarówno zewnętrznych jaki wewnętrznych. Jednym z nich są również dywaniki samochodowe. Ten wydawało by się z pozoru tylko dodatek  pełni wiele istotnych funkcji. Dywaniki pomagają nam utrzymać w kabinie samochodowej ład i porządek, ale także zwiększają walory estetyczne wnętrza oraz sprawiają, że oryginalna wykładzina zachowuje ładny wygląd przez dłuższy czas. Ważną zaletą stosowania dywaników samochodowych jest również to, że zabezpieczają wnętrze kabiny przed nadmierną wilgocią, która nie tylko przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego zapachu, ale także powoduje rdzawy nalot na metalowych częściach samochodu. Zalety dywaników szczególnie doceniamy podczas deszczowych dni i w okresie jesienno-zimowym, gdzie do wnętrza dostaje się więcej  brudu i wilgoci niż w sezonie letnim. Zasadniczo mamy dwa rodzaje dywaników welurowe i gumowe. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Dywaniki welurowe mają bardzo atrakcyjny wygląd ale w sezonie jesienno-zimowym pochłaniają mnóstwo wilgoci co może powodować nieprzyjemny zapach w aucie, a gdy na dłużej zaniedbamy ich czyszczenie także i różnego rodzaju naloty grzybopochodne. Chyba lepszym zatem rozwiązaniem będzie postawienie na samochodowe dywaniki gumowe. Są bowiem niezwykle praktyczne i trwałe. Sprawdzą się we wszystkich warunkach pogodowych i są dziecinnie proste w czyszczeniu. Wystarczy sama woda.

Stawiając na dywaniki gumowe możemy zapewnić sobie niezawodny i praktyczny produkt który nam będzie służył przez cały rok. Nie musimy kupować dwóch zestawów – jednego na lato i drugiego na zimę. Dywaniki gumowe są tańsze od welurowych i cechują się większą trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Przy regularnym czyszczeniu zachowują swoją trwałość przez długi okres czasu.