Dotacje z Unii dla firm

Dotacje Unijne są coraz cześciej spotykanym tematem w wielu firmach. Nasza księgowa dzisiaj wysłała mi wiadomość, że dowiedziała się, iż niedługo zaplanowane zostaną kolejne środki, jakie przedsiębiorcy mogą wykorzystać dzięki Unii Europejskiej i powiedziała, że faktycznie warto będzie z takich możliwości skorzystać. Wiedziałem, że coś w tym jest i postanowiłem dać zielone światło na działania.

Jak pozyskiwać środki z Unii Europejskiej?

dotacje unijne - firma doradczaTrudno powiedzieć, czy na pewno nasza firma się załapie na taką dotację, ale na pewno warto będzie chociaż spróbować. Powiedziałem więc do naszej księgowej, że od tej pory to ona będzie koordynować wszelkie działania i faktycznie od niej będzie zależało, czy będziemy pobierać takie dodatkowe środki czy też nie. Zależało mi jednak aby pozyskać dotację jednak w bardziej profesjonalny i co najważniejsze usystematyzowany sposób. Zamierzaliśmy sprawdzić dokładnie dotacje Unijne – firma doradcza wydawała się do tego idealnym miejscem. Jeśli mogę coś powiedzieć w temacie takich firm to na pewno są one warte zastanowienia się. W końcu moja księgowa w odróżnieniu od osób z zewnątrz, którzy siedzą w tym biznesie od dawna nie widziała dokładnie nic. Zawsze będę powtarzał, że profesjonalizm to konieczność niezależnie od tego, co robimy, dlatego też kierując się tą zasadą stwierdziłem, że najlepszą opcją będzie właśnie podjęcie współpracy. W dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że dotacje są na wyciągnięcie ręki. W większości przypadków jednak firmy, które znam nie miały odwagi, aby w ogóle podejść do tego tematu. Jednak ja stwierdziłem, że na pewno będę mógł podejść do tego zadania. Jeśli zastanawiacie się nad dotacjami z Unii Europejskiej, to faktycznie macie pełno możliwości w tym zakresie.

Moja księgowa powiedziała, że z racji tego, że firma zewnętrzna będzie dla nas działać to faktycznie ona będzie odpowiedzialna chociaż za koordynację działań. Każdy z was powinien zainteresować się podejmowaniem działań aby polepszyć i co najważniejsze rozszerzyć działania w firmie. Szczerze mówiąc teraz wieczorami faktycznie myślałem o tym, w co będę inwestował. Tak naprawdę musiałem to już ustalić na etapie składania odpowiednich wniosków o dofinansowanie, ale i tak wiem, że cała ta inwestycja się uda.