Domek z drewna

Budowa domu mieszkalnego zajmuje sporo czasu i jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Samo położenie fundamentów zajmuje sporo czasu, a wykończenie jest bardzo drogie. Tańszą alternatywą są budynki wykonane z drewna. 

Jak wygląda budowa domku drewnianego?  

domki drewniane gotoweMurowane domy najczęściej są mieszkalnymi budynkami, a drewniane są wykorzystywane jako letniskowe na działce, lub w grodzie. Jednak mając działkę budowlaną, można na niej postawić dom, w którym zamieszkamy na stałe i wybudujemy go z drewna. Domki drewniane gotowe do zamieszkania, są wykonywane przez specjalne firmy budowlane, które specjalizują się w tego typu konstrukcjach. Są one najczęściej dużo wcześniej przygotowywane w zakładzie stolarskim, a na miejscu są tylko montowane, wcześnie przygotowane ściany i podstawy. Domek jest ocieplany i ma zamontowane drewniane okna i antywłamaniowe drzwi. Możemy zlecić budowę domku parterowego o dowolnej powierzchni, albo piętrowego, czy tylko z zagospodarowanym poddaszem. Tak naprawdę zlecając jego budowę firmie zewnętrznej, możemy zażyczyć sobie dowolny jego kształt i wielkość. Może on być nawet podpiwniczony, jeżeli będziemy mieli wcześniej przygotowane wykopy. Do domku może być podłączona woda miejska i ogrzewanie centralne jeżeli będziemy mieszkali blisko miasta. W przeciwnym wypadku pozostaje zamontowanie kominka i bojlera na wodę. Drewniane domki są bardzo ekonomiczne i oszczędne, szczególnie jeżeli zamontujemy na ich dachu kolektory słoneczne, które zaoszczędzą pieniądze na wodzie.

Coraz więcej ludzi zamawia gotowe domki z drewna. bo bardzo ładnie wyglądają, są tanie w utrzymaniu i generują niskie koszty za ogrzewanie, prąd i ewentualny gaz. Cena jego budowy zaczyna się od kilkudziesięciu tysięcy złotych i może sięgać nawet do pięćdziesięciu tysięcy.