Dojazd do centrum z lotniska w Barcelonie to pestka!

Międzynarodowy port lotniczy Barcelona (BCN), zwany także Barcelona El Prat, to drugie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii. Port obsluguje rocznie około czterdziestu siedmiu milionów pasażerów i znajduje się około 10 km od centrum miasta. W porównaniu więc do drugiego lotniska, znajdującego się Gironie jest to prawie 60 km mniej! Jak zatem pokonać tą krotką odległość?

Transfer z El Prat nie jedno ma imię 

barcelona el prat - transferBarcelona jako ogromne miasto oraz stolica Katalonii posiada bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny. Ponieważ lotnisko jest uznawane jako głowne lotnisko Katalonii jest one również wspaniale skoimunikowane z centrum miasta jak i z całym regionem. Mnogość opcji może przysporzyć nam maly ból głowy. Jeśli chodzi o lotnisko Barcelona El Prat – transfer możemy odbyć na kilka sposobów: Pociąg, metro, autobus oraz taxi. Zacznę od tego ostatniego. Postój taksówek znajduje się przy każdym z terminali (T1 oraz T2). Barcelońskie taksówki są charakterystycznie pomalowane – samochody są czarne z żółtymi drzwiami. Napewno będzie to najbardziej komfortowy środek transportu ale również najdroższy – za podróż do centrum zapłacimy około 35 euro. Całkiem niedawno, miasto udostepnilo podróżującym możliwość dojazdu metrem. Do portu lotniczego kursuje linia L9 Sud a stacje zlokalizowane są przy obu terminalach. Ważne, aby na tą podróż zakupić specjalny bilet w cenie 4,6 euro, który uprawnia nas do jednej przejażdzki metrem na lotnisko. Metro kursuje od godziny 5 do 24, w soboty kursuje całą noc a w piątki do 2. Najpopularniejszym środkiem transportu są charakterystyczne, niebieskie autobusy AEROBUS. Kursuja na trasie T1/T2 – plac Catalunya oraz zatrzymujc się na kilku przystankach po drodze. Autobusy kursuja codziennie co około 5-10 minut, podróż trwa 35 minut a bilet w obie strony kosztuje 10,2 euro. Jedną z szybszych metod na dotarcie do centrum, a napewno najtańszą jest skorzystanie z pociagu. Stajca znajduje sie około 200 metrów od drugiego teminalu. Aby dostac się do centrum, musimy obrać kurs linią R2 NORD. Kosz przejażdzki w jedna stronę wynosi 4,20 euro.  

Jak widać, mnogość wyboru jeśli chodzi o transfer z głownego barcelońskiego lotniska do centrum sprawia, iż nie jest on wogole problematyczny. Kilka środków lokomocji sprawia, że każdy powinien znaleśc coś dla siebie. Ważne jest, aby dostosować środek transportu do oczekiwanego poziomu komfortu, ilości bagażu, czasu jaki chcemy przeznaczyć na podróż oraz zasobności naszego budżetu.