Dodatkowe podzespoły do drona DJI

Spark był jednym z moich pierwszych dronów i nie rozstawałem się z nim już od pierwszego lotu. Dla mnie był maszyną idealną, niewielką, mającą potężne osiągi jak na swoje mikre rozmiary i prostą w obsłudze. Jednak mimo świetnych osiągów, musiałem jednak uznać wyższość tuningowanych dronów kolegów z dłuższym stażem, do których mój fabryczny Spark nie mógł się równać.

Części wyczynowe do drona Spark

akcesoria dji sparkWielu kolegów rezygnowało z uczestnictwa w zawodach właśnie w tym momencie, gdy przyszło im się mierzyć z doświadczonymi operatorami i ich mocno podrasowanymi maszynami, aczkolwiek ja nie tylko nie przejąłem się gorszymi osiągami mojego sprzętu, a nawet podpytałem kilku kolegów z dłuższym stażem o najlepsze sposoby tuningu. Kilku z nich latało dokładnie tym samym dronem co ja, więc bezproblemowo przedstawili mi najlepsze części zamienne i akcesoria DJI Spark. Muszę dodać że było ich o wiele więcej niż początkowo się spodziewałem, bo Spark nie należał do dronów szczególnie skomplikowanych. Jednak mimo to, cała gama różnych podzespołów, zarówno tak podstawowych jak szersze lub cieńsze śmigła czy lżejsza lub bardziej opływowa obudowa pozwalały na naprawdę ekstensywny tuning maszyny ale również przystosowanie charakterystyki lotu drona do własnych umiejętności i stylu pilotowania. Sam tuning zależał wyłącznie od preferencji operatora i poziomu umiejętności, aczkolwiek części zamienne dostępne zarówno od DJI jak i od innych producentów podzespołów wyczynowych dawały ogromne pole do popisu.

Była to nie tylko metoda na zwiększenie osiągów sprzętu, ale również na jego personalizację. Rzadko kiedy można było spotkać dwa tak samo zmodyfikowane drony, szczególnie wśród kolegów bardziej doświadczonych i często startujących na różnego rodzaju zawodach i pokazach.