Dobre jeździki dla dzieci

Od momentu, kiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki, już nic go nie zatrzyma. Będzie każdego dnia cały czas ćwiczyć nowe umiejętności, które z czasem zaowocują płynnym poruszaniem się. Na tym etapie rozwoju, każdemu dziecku można pomóc.

Czy jeździk jest potrzebny dziecku?

jeździki dla dzieciTo jakie dziecko będzie miało zabawki, zależy tylko od jego rodziców. Jedne maluchy mają pokój pełen przedmiotów wspomagających rozwój, a inne posiadają jedynie te najważniejsze. Jednak na pewno do zabawek niezbędnych należy zaliczyć jeździki dla dzieci, gdyż świetnie wspomagają rozwój motoryki. W sprzedaży najczęściej znajdujemy jeździki, które są jednocześnie pchaczami i chodzikami, gdyż są bardziej funkcyjne. Mogą one być wykonane z drewna lub wytrzymałego tworzywa sztucznego, ponieważ takie są lekkie i bezpieczne. Charakterystyczne dla jeździka jest to, iż dziecko siada na nim okrakiem i może się odpychać nóżkami lub może być pchane przez rodzica. Ich rolą się nakłonienie dziecka to wykonywania powtarzalnych ruchów nóżkami, dzięki czemu mięśnie nóg intensywnie pracują. Zabawki te mogą być w różnych kształtach, dzięki czemu są ciekawe dla dzieci. Plastikowe jeździki mogą wyglądać jak samochody, zwierzątka, czy motory. Pod siedziskiem mogą mieć mieć schowek na zabawki, a na kierownicy klakson. Dzieci z nich korzystają od około osiemnastego do nawet trzydziestego miesiąca życia. Później najczęściej są już za duże i potrzebują rowerek trzykołowy, albo od razu klasyczny z pomocniczymi odkręcanymi kółkami.

Większość maluchów nie trzeba dwa razy zachęcać do skorzystania z jeździka, gdyż jest to dla nich bardzo atrakcyjna zabawka, która pozwala na samodzielne przemieszczanie. Korzystanie z niego może mieć miejsce w domu, na spacerze, czy na podwórku z równą nawierzchnią.