Dobra ochrona przed kleszczami

Kiedy nasze zwierzęta domowe wychodzą na zewnątrz, powinniśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyć je przed wszelkimi zagrożeniami, które mogą czyhać na nie w różnych warunkach. Jednym z zagrożeń, na które wystawione są, np. koty wychodzące na zewnątrz czy też wolnożyjące, są różnego typu pasożyty, które do życia potrzebują krwi innych zwierząt. Zagrożenie, z jakim wiąże się ich pasożytowanie jest dość zróżnicowane.

Przeciwdziałanie kleszczom u kotów

rekomendowana ochrona przeciw kleszczom dla kotaJednymi z pasożytów, które w znaczącym stopniu mogą oddziaływać niekorzystnie na kondycję zdrowotną kota. czasami wywołując choroby, które mogą doprowadzić do śmierci zwierzęcia, są kleszcze. Kleszcze, jako niewielkie pajęczaki, występują obecnie właściwie we wszystkich zaroślach – zarówno w wysokich trawach, jak i na krzewach i drzewach. Z tego względu, teraz możemy napotkać je na swoje drodze nie tylko wychodząc do lasu, ale również i do naszego przydomowego ogrodu. A to właśnie tam najczęściej wypuszczamy naszego kociego pupila. Szybkie zlokalizowanie kleszcza na skórze naszego kota jest właściwie niemożliwe, w związku z czym konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie. Kiedy interesuje nas rekomendowana ochrona przeciw kleszczom dla kota, na polskim rynku znajdziemy całkiem sporo produktów, które charakteryzują się odpowiednimi właściwościami odstraszającymi, a na pewno zmniejszającymi oddziaływanie kleszcza na organizm naszego kota. Wśród skutecznych metod zapobiegających oddziaływaniu kleszczów, na pewno należy wymienić krople, które raz wykorzystane i odpowiednio zaaplikowane na ciało kota, pozwolą je chronić przez długie miesiące. Krople są w pełni bezpieczne, ponieważ aplikujemy je w takim miejscu, by kot nie miał możliwości ich wylizania, a ponadto nie oddziałują negatywnie na skórę kota, dzięki czemu nie powodują najmniejszych choćby podrażnień.

Oczywiście, w sprzedaży znajdziemy również wiele innych produktów sprawdzających się w tym zakresie. W sklepach zoologicznych dostępne są, np. obroże przeciw kleszczom, które stanowią kolejne skuteczne rozwiązanie, pozwalające nam ochronić naszego kota przez kilka miesięcy. Powinniśmy rozważyć jednak ten produkt w przypadku kotów wolnożyjących, ponieważ zgubiona obróżka przestaje chronić naszego zwierzaka, a łatwo może do tego dojść.