Dobór mydła do włosów

Coraz więcej kobiet, ale również i mężczyzn, decydują się na świadomą pielęgnację włosów. Dzięki temu rezygnujemy z wyniszczających składów, które jedynie przesuszają nasze kosmyki. Warto przy tym zainteresować się stylem zero waste, który polega na unikaniu nadprogramowej ilości opakowań. Dzięki temu wszelkie produkty w postaci kostki mydła są bardzo pożądanym zakupem, gdyż zużywamy go do samego końca bez plastikowego opakowania.

Najlepsze mydło do pielęgnacji włosów

mydło do włosów z olejkamiRosnące zainteresowanie tak zwanym włosomaniactwem stało się bardzo popularne, gdyż dzięki niemu możemy mieć piękne i zadbane włosy. Regularność pielęgnacji zapewni nam cudownie lśniące kosmyki, które będą dodatkowo silne i zdrowe. Przy tym wszystkim poza odpowiednim doborem kosmetyków warto też zainteresować się ruchem zero waste, który oferuje nam wiele ciekawych produktów mających naturalne składy. Jednym z nich jest mydło do włosów z olejkami, które będą doskonale pielęgnować nasze pasma. Zawarte w nich olejki mają bardzo często różne właściwości pielęgnacyjne oraz oczyszczające. Takim przykładem będzie olejek rycynowy, który wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu oraz nadmiernemu przetłuszczaniu, a przy tym doskonale doczyszcza skórę głowy. Bardzo często wykorzystuje się również masło shea bądź kokosowe, które mają silnie odżywiające właściwości. Mycie włosów takimi mieszankami jest bardzo praktyczne, gdyż są one naturalne, a przy tym bardzo wydajne. Wystarczy rozrabiać mydło z wodą w jakimś pojemniczku, którą później polejemy nasz skalp. Niektórzy z nas mogą się obawiać, iż takie mydło nie ma żadnego zapachu. Warto jednak zwrócić uwagę, iż wiele firm decyduje się na dodawanie do nich naturalnych olejków eterycznych, które nie tylko wykazują dobre właściwości dla naszych włosów, ale też cudownie pachną wybranymi nutami.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani świadomą pielęgnacją włosów, a przy tym nie zużywaniem nadmiernej ilości plastiku w formie opakowań to zdecydowanym faworytem będą dla nas szampony oraz odżywki w formie kostki mydła. Są one bardzo wydajne, a przy tym wiele marek zajmujących się ich produkcją tworzy je z myślą o naturalnych składnikach. Dzięki temu są one delikatne dla naszych włosów, a jednocześnie rewelacyjnie oczyszczają i dbają.