Dobieramy środek do izolacji fundamentów

Budowa własnego domu jest jednym z największych przedsięwzięć, jakie podejmuje się w życiu. Mądre planowanie budowy pozwala na przyspieszenie prowadzonych prac, jednocześnie poprzez zmniejszenie czasowych odstępów pomiędzy poszczególnymi etapami. Wiąże się to także z oszczędnościami finansowymi. Jednym z ważnych aspektów będzie dobór odpowiedniej izolacji fundamentów. 

Stosujemy skuteczną izolację fundamentów

jaki środek do izolacji fundamentówW planach budowy warto uwzględniać dobór odpowiedniej technologii oraz materiałów, które będą używane do wykonania izolacji, jaka będzie trwała oraz skuteczna. Wiele osób nie wie jaki środek do izolacji fundamentów jest najlepszym wyborem. W przypadku wielu inwestorów indywidualnych podejście do tej kwestii jest bardzo pobłażliwe, dlatego stawiają na najtańsze rozwiązania. Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie, a wyłącznie chwilowa oszczędność. Koszty prac naprawczych dotyczące odtworzenia istniejących izolacji przewyższają znacznie koszt wykonania solidnej hydroizolacji na etapie budowy domu. Izolacje fundamentów dzieli się na izolacje pionowe ścian fundamentowych, a także izolacje poziome ław fundamentowych. Trzecim rodzajem są izolacje posadzki. Pionowa izolacja ma zadani zabezpieczać ściany przed działaniem wilgoci oraz wody. Pozioma izolacja ma natomiast zapobiegać kapilarnemu wsiąkaniu wilgoci poprzez mury. W przypadku izolacji podposadzkowej istotna jest ochrona przed przedostawaniem się wilgoci poprzez warstwy podłogowe. Powinna być ona połączona razem z izolacją poziomą, a także wykonywana na całej powierzchni posadzki. Zarówno materiały, technologia wykonania oraz rodzaj wymaganej przez budynek izolacji, są uzależnione od warunków gruntowych oraz geometrii nieruchomości. Pomocne w tym zakresie jest doradztwo techniczne, które umożliwia dobór optymalnego rozwiązania. Za najbardziej popularne materiały stosowane do izolacji fundamentów uznaje się te wykonane na bazie bitómów, czyli masy uszczelniające, membrany samoprzylepne czy papy.

Alternatywą są produkty mineralne, takie jak na przykład krystaliczna zaprawa uszczelniająca oraz szlam uszczelniający. Na rynku możemy znaleźć również wysokoelastyczne produkty hybrydowe. Nadają się one do stosowania w połączeniu z produktami bitumicznymi, jak i mineralnymi. Jeszcze innym rodzajem są materiały do uszczelnienia przerw roboczych w konstrukcji żelbetowej i są to na przykład pęczniejące taśmy czy blachy uszczelniające.