Do czego służy Kross Vento 1.0?

Kross to polski producent, który może się poszczycić wieloma modelami z każdego segmentu. I tak też warto wspomnieć o rowerze szosowym, jaki jest Vento 1.0. To jeden z najtańszych, ale również najlepszych szosówek od Krossa. 

Szosowy Vento od Krossa 

kross vento 1.0Wielu z nas sądzi, że rowery szosowe mogą służyć jedynie zawodowcom, kurierom, czy też generalnie osobom, dla których ważna jest szybkość. Nic z tych rzeczy, szosowy Vento 1.0 może przydać się każdemu. Nawet jeśli rower jest nam potrzebny tylko do tego, by dojechać i wrócić z pracy, uczelni, czy szkoły. Vento 1.0 to najtańsza szosówka od Krossa, jednak jego wygląd oraz użyty osprzęt wcale tego nie pokazują. Rower, mimo swojej niskiej ceny, jest zaprojektowany z dbałością o każdy element, a jego design przykuwa wzrok i nie da się obok niego przejść obojętnie. Dla kogo jest Kross Vento 1.0? Dla wszystkich, którzy lubią szybka jazdę i cenią sobie większe możliwości rowerów szosowych. Ten model ma charakterystyczną, wygiętą w kształt baranich rogów, kierownicę, jednakże jej konstrukcja jest nieco inna, co pozwala nam na jazdę w pozycji, jakiej bliżej do tej znanej z rowerów z prostą kierownicą. Opony zastosowane w Vento mają dwadzieścia osiem cali i są klasycznie wąskie, co daje nam efekt w postaci szybszej jazdy i mniejszych oporów toczenia. Ten jednoślad jest przeznaczony dla osób średniozaawansowanych, ale także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerami szosowymi. Każda z tych grup, odnajdzie w korzystaniu z Vento, coś dla siebie. 

Rowery szosowe to bardzo specyficzne pojazdy. Są lżejsze, szybsze i wymagają od kierowcy nieco większych umiejętności. Jednak po oswojeniu się z szosówką, większość cyklistów, nie zamienia już ich na inne modele, no chyba, że z konieczności.