Dlaczego wybrać ozonowanie?

Jest wiele metod odkażania pomieszczeń. Jedna z nich i zarazem aktualnie najbardziej popularną jest ozonowanie. To prosty zabieg, który nie wymaga niczego oprócz użycia generatora ozonu. Ozonowaniem zajmują się profesjonalne firmy dezynfekcyjne. 

Kto zajmuje się ozonowaniem?

ozonowanieKiedy przeglądamy internet i trafiamy na reklamy firm zajmujących się ozonowaniem, zapewne sobie odpuszczamy i nie sprawdzamy, czym ono jest. W tym przypadku to lekkie zaniedbanie, ponieważ jest to metoda tania i skuteczna, dzięki której nasz dom lub mieszkanie będą higienicznie czyste. Ozon jest gazem, bardzo silnym utleniaczem. Oznacza to, że jest wręcz stworzony do odkażania. Ma również właściwości aseptyczne, bakteriobójcze i biobójcze. Jest tylko troszkę słabszy od chloru, który jednak jest znacznie bardziej niebezpieczny dla ludzi. Ozon natomiast jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem, że jesteśmy wyposażeni w specjalną maskę. Na szczęście ozonowaniem zajmują się profesjonalne firmy, które są wyposażone nie tylko w maski, ale specjalne kombinezony ochronne. Ozonowanie jest zabiegiem krótkim, trwa około godziny, jednak niewiarygodnie skutecznym. Zabija wszelkie mikroorganizmy, a nawet drobnoustroje chorobotwórcze. Eliminuje roztocza, wolne rodniki, grzyby, pleśnie oraz ich formy przetrwalnikowe. Jest to metoda sprawdzona i wykorzystywana od lat na Zachodzie. Zresztą stamtąd też do nas przyszła. Właściwości odkażające ozonu znane są od dawna, jednak dopiero skonstruowanie ozonatorów, wprowadziło ten gaz do użycia komercyjnego. Oprócz eliminowania wszelkich mikroorganizmów, ozonowanie jest stosowane do walki z mikrozanieczyszczeniami, takimi jak cząsteczki smogu oraz pyłami zawieszonymi. Osoby korzystające z tej metody bardzo sobie ją chwalą i często dziwią się, że nie korzystali z niej wcześniej. Jednak jest to skutkiem dość skąpych informacji na ten temat. Oprócz eksterminacji mikroorganizmów i drobnoustrojów, ozonowanie eliminuje wszelkie, niepożądane zapachy. W tym zapachy odzwierzęce, zapach dymu tytoniowego, wilgoci, czy spalenizny.

Warto skorzystać z ozonowania, jeśli marzy nam się higienicznie czysty dom, wolny od wszelkich mikrozagrożeń. Samo sprzątanie, odkurzanie i mycie to nie są wystarczające kwestie, by wyeliminować zagrożenie, które jest niewidzialne.