Dlaczego warto zakupić switch zarządzalny?

Producenci starają się tworzyć coraz większą liczbę różnego rodzaju urządzeń. Jeśli chodzi o sieci należy zapoznać się dokładnie z modelami konkretnych sprzętów. Dzięki nim można liczyć na naprawdę wiele ustawień jeśli chodzi o samą sieć. Będziecie mogli ją skonfigurować tak jak wam to odpowiada.

Czy switch zarządzalny jest wart swojej ceny?

switch zarządzalny cenaPrzede wszystkim polecałbym zakupić switche zarządzalne. To naprawdę dobry rodzaj takiego sprzętu, przy którym można pokusić się o odpowiednią konfigurację. Jest to na pewno lepsze wyjście niż zakup switcha niezarządzalnego, bo nie ma się tam tak dużej kontroli nad wszystkim. Oczywiście istotny jest producent, bo po nim można poznać czy dany sprzęt posiada dobrą jakość. Switche zarządzalne pozwalają chociażby na filtrację adresów MAC oraz IP. Jest to coś wygodnego, bo nie trzeba się martwić że ktoś niepożądany otrzyma dostęp do waszej sieci. Poza tym istnieją także różne inne opcje, jednak zależą też od konkretnego modelu urządzenia. Dlatego też dobrze jest zainwestować w dobrej jakości switch zarządzalny Cena nie jest zbyt wysoka, choć wszystko zależy od tego na jaka markę się decydujecie. Zalecałbym raczej pokusić się o coś droższego. W ten sposób będziecie mogli oczekiwać naprawdę wielu funkcjonalności, a sam switch będzie niezwykle wytrzymały co w tym przypadku jest czymś naprawdę wartościowym. Postarajcie się dokładnie porównać parametry wszystkich modeli z danego zakresu cenowego, bo dzięki temu będzie można łatwo określić co wam najbardziej pasuje.

Sam często w sieciach korzystam ze switchy zarządzalnych i przyznam że jest to coś niezwykle wygodnego. Oczywiście wszystko zależy także od konkretnych potrzeb. Jeśli chcecie mieć tylko sieć domową to zwykły switch powinien wystarczyć, jednak w firmach trzeba czegoś więcej.