Dlaczego warto kręcić filmy korporacyjne?

Pracuję w dużej korporacji, która silnie związana jest z prężnie rozwijającą się branżą IT. Moja firma bardzo często rekrutuje nowych pracowników, których kusi widmo wysokich zarobków oraz atrakcyjnych benefitów. Niestety, podczas spotkania rekrutacyjnego często okazuje się, że wiedza i umiejętności danego kandydata są dla nas niewystarczające. W celu udoskonalenia procesu rekrutacji zdecydowaliśmy się nakręcić film korporacyjny, który zaznajamia potencjalnych pracowników m.in. z naszymi wymaganiami. 

Czemu służy film korporacyjny? 

filmy korporacyjneZa sprawą gwałtownego rozwoju technologicznego, na przestrzeni ostatnich lat bardzo rozwinęła się branża reklamowa, która została na swój sposób zmodernizowana. Jak wiadomo większość ludzi jest tzw. wzrokowcami, najlepiej i najszybciej przyswajamy więc obrazy. Z tego też powodu szczególnym powodzeniem cieszą się dziś filmy korporacyjne, które angażują odbiorcę i dodatkowo wpływają również na jego zmysł słuchu. Wiele agencji reklamowych specjalizuje się więc w tworzeniu filmów, które mogą być również zdigitalizowaną, atrakcyjną wizytówką danej firmy czy korporacji. Tak właśnie było w przypadku naszej firmy. Zdecydowaliśmy się zlecić wykonanie profesjonalnego filmu korporacyjnego, który nie tylko zapoznawał kandydatów z naszą ofertą pracy, ale również wyszczególniał stawiane przez nas wymagania. Potencjalny nowy pracownik mógł więc w szybki i klarowny sposób zapoznać się z naszą ofertą, która mogła pomóc mu w określeniu stopnia własnych kompetencji. 

Profesjonalny film korporacyjny okazał się bardzo przydatnym narzędziem dla naszej firmy. Znacznie usprawnił i uprościł on proces rekrutacji oraz lepiej przygotował potencjalnych pracowników, którzy na spotkania rekrutacyjne przychodzili z bardziej świadomym nastawieniem do pracy. Polecam więc tego typu materiały wszystkim większym przedsiębiorcom, którym zależy na budowaniu pozytywnego i przede wszystkim profesjonalnego wizerunku firmy.