Dietetyczne dania w cateringu

 

W żywieniu wielu ludzi dominują przyzwyczajenia i nawyki. Jeżeli w dzieciństwie nauczymy się jeść niezdrowe potrawy, to prawdopodobnie w życiu dorosłym będzie tak samo, dopóki nie zrozumiemy, że jest to niewłaściwe. Polska kuchnia obfituje w ciężkostrawne potrawy, które nie służą naszemu zdrowiu, więc warto się zastanowić nad ich całkowitym wykluczeniem z diety. 

Czy dietetyczne cateringi są smaczne?

dietetyczny catering w KrakowieDieta wcale nie oznacza, że będzie nam często towarzyszyło uczucie głodu, ponieważ nie trzeba zjeść kilograma pierogów, aby czuć się najedzonym. W żywieniu bardzo ważna jest ilość kaloryczna i wartości odżywcze. Od tego zależy, czy po spożyciu posiłku będziemy się czuli najedzeni, czy ciągle będziemy myśleli o podjadaniu. Dietetyczny catering w Krakowie jest kierowany do osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy lub zależy im na zadbaniu o swoje zdrowie od strony posiłków. Dieta jest bardzo ważna dla naszego zdrowia, ponieważ jest źródłem ważnych składników odżywczych dla naszego organizmu, bez których nie będziemy w stanie sprawnie funkcjonować. Firmy cateringowe zatrudniają wykwalifikowanych kucharz i dietetyków, którzy w oparciu o wiedzę i doświadczenie, komponują zdrowe posiłki pełne witamin i minerałów. Każde danie jest dokładnie przemyślane, aby zawierało ściśle określoną ilość kalorii i potrzebną sumę składników odżywczych. Klienci mogą zamówić dietę o wartości kalorycznej od tysiąca do nawet trzech tysięcy kalorii w zależności od trybu życia i pożądanego celu. Dietetyczne dania są lekkie, smaczne i urozmaicone, przez co pochłaniamy je wzrokiem. Jeżeli zawierają jakieś produkty smażone, to są one krótko poddawane obróbce termicznej, aby zachowały cenne wartości odżywcze. Większość potraw jest przygotowana na parze, lub składniki są gotowane w wodzie. Jako dodatki do dań serwowane są surówki lub świeże warzywa, które są świetnym źródłem niezbędnych witamin.

Dietetyczny plan cateringowy może obejmować cztery lub pięć posiłków, z czego trzy są główne, czyli śniadanie, obiad i kolacja oraz dwa w formie przekąsek. Jeżeli nie będziemy podjadali między posiłkami, które są nam dostarczane przez firmę cateringową, to z pewnością szybko osiągniemy zamierzony cel, czyli zrzucimy nadprogramowe kilogramy dzięki samej diecie.