Czym jest usługa w chmurze?

 

Moja dziewczyna powiedziała mi, że powoli kończy się jej miejsce na dysku swojego komputera i była zrozpaczona, bo potrzebowała go do pracy. Nie miała jednak więcej możliwości zapisywania swoich plików i też coś mi napomknęła kiedyś, że potrzebowałaby mieć dostęp do tych plików z każdego urządzenia. Postanowiłem jej w tym wszystkim pomóc instalując chmurę.

Chmura dla osób prywatnych i firm

usługi w chmurzeDecydując się na konkretne rozwiązanie w zakresie chmury wiedziałem, że to kosztuje, ale nie są to jakieś duże koszty jeśli chcemy zainstalować chmurę dla jednej, czy dwóch osób. Wszystko tutaj jednak zależy od pożądanej pojemności tego dysku. Te dyski bardziej pojemne na pewno wymagają zapłacenia większego abonamentu bo właśnie tak firmy życzą sobie, aby się rozliczać. Usługi w chmurze faktycznie są potrzebne. Zawsze będę powtarzał, że im lepszą chmurę wybierzecie tym faktycznie możecie cieszyć się z lepszego i szybszego użytkowania takich usług. Moja dziewczyna nie była jakoś specjalnie obeznana w komputerach, więc jak wybierałem dla niej dobre oprogramowanie z chmurą to faktycznie kierowałem się przede wszystkim intuicyjnością oraz prostotą. Nie potrzebowała za wiele funkcji, więc faktycznie jak dla mnie warto będzie postawić na coś lepszego. Może i ja będę z tego korzystał. Decydując się na konkretne rozwiązanie warto jest podejść do tego tematu metodycznie i po prostu określić, co będzie dobre dla was.

Wiedziałem już czego oczekuje moja dziewczyna i wiedziałem, że nie będzie to drogie. Udało mi się znaleźć jedną chmurę z bezpłatnym limitem paru przesłanych gigabajtów, więc jak najbardziej stwierdziłem, że warto będzie tutaj sprawdzić tę opcję. Zawsze będę powtarzał, że oszczędności nigdy nie za wiele i dlatego też zamierzałem to przetestować.