Czy warto robić sesje noworodkowe?

 

Nie ma ludzi, którzy nie zauważają, jak szybko upływa czas. Momentami, gdy na coś czekamy, potrafi się on niemiłosiernie wydłużać, ale zawsze potem z perspektywy, widzimy jak i tak szybko upływa życie. Widać to bardzo dobrze po dzieciach. Wydaje nam się, że jednego dnia są w pieluchach, a już następnego idą do przedszkola. Potem dorastają i wyfruwają z gniazd. Dlatego tak bardzo chcemy zatrzymać czas.

Jakie są ceny sesji noworodkowych?

sesja noworodkowaMożemy to zrobić tylko w jednym sposób. Uwieczniać na nośnikach piękne i znaczące chwile. Zazwyczaj nie trzeba się spieszyć, chyba że chcemy zrobić sesję noworodkową. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych sesji. Kiedyś czekano ze zdjęciami profesjonalnymi, aż dzieci trochę podrosną. Dziś fotograf staje się artystą, który potrafi tak ułożyć i zainteresować dziecko, że nawet gdy jest malutkie można mu robić zdjęcia. Oczywiście sesja noworodkowa nie jest ani krótka, ani prosta. Potrzeba do tego najlepszego fotografa, bo choć to rodzice przebierają swoje dziecko, karmią je podczas kolejnych podejść sesji, tulą i zabawiają – to fotograf musi uchwycić te najpiękniejsze momenty. Musi dobrać odpowiednie tło, pozycje i dekoracje, by nasze małe cudo wyglądało jak najkorzystniej. Dlatego właśnie sesje noworodkowe trwają po kilka godzin. Między jedną „pozą” a drugą dzieje się zazwyczaj wiele: przebieranie, karmienie, czasem płacz. Ale są to piękne godziny, pierwszych wspólnych ujęć, poznawania siebie i bliskiej obserwacji. Już wtedy uczymy się, co nasz noworodek lubi i w czym mu jest „do twarzy”. Jak jest cena sesji noworodkowych? Bardzo różna, w zależności od miasta, miejsca wykonywania sesji – czy to u nas w domu czy w studio i ilości odbitek i póz. Jednak średnio możemy się przygotować na wydatek kilkusetzłotowy. Jeśli ktoś oczekuje odpowiedzi na pytanie, czy warto, trzeba pomyśleć o takiej sesji w perspektywie czasu.

Żyjemy w dobie selfie i zdjęć raczej mało profesjonalnych. Fotografia staje się tak łatwo dostępna, że coraz trudniej o dobre zdjęcia. Tylko zawodowy fotograf zagwarantuje nam, że za kilka lat zdjęcie nadal będzie nam się podobało. I kolejna rzecz. Nasz noworodek bardzo szybko przestanie być noworodkiem. Nigdy nie będzie już taki malutki jak w tym momencie. Czy warto ten obraz zachować na przyszłość?