Czy susz konopny jest legalny?

Wiele osób zaczyna przygodę z produktami konopnymi właśnie od medycznej marihuany. Dlaczego? Albowiem jest ona zdecydowanie najtańsza, a przy tym zawiera bardzo duże ilości leczniczego dobrodziejstwa natury, jakim jest kannabidiol (CBD).

Ile kosztuje gram suszu marihuany?

susz konopnyO konopiach powiedziano i napisano wiele nieprawdziwych, i niezweryfikowanych informacji, które na dłuższą metę przyczyniły się do tego, że spisano je na straty i wsadzono do szufladki z napisem „narkotyki”. Tymczasem nie każda marihuana jest narkotykiem, bo z definicji, musi być to substancja, która uzależnia oraz odurza. Tak właśnie jest w przypadku suszu konopnego CBD, który zawiera jedynie 0,002% THC, będącego składnikiem czynnym konopi, odpowiedzialnym za właściwości psychoaktywne i uzależniające. W zwykłych odmianach, może być go nawet ponad 30%, a w odmianach uznawane za słabe, najmniej 7-8%. Jak widać, ilość THC, jaką znajdziemy w legalnych konopiach jest śladowa i nie niesie z sobą żadnych, niepożądanych oddziaływań. Medyczna marihuana może kosztować od trzydziestu do sześćdziesięciu złotych za gram. Różnice w cenie wynikają oczywiście z tego samego, co w innych produktach konopnych, czyli procentowej zawartości kannabidiolu. W suszu konopnym może go być nawet kilkadziesiąt procent, co stawia go w jednym rzędzie z najsilniejszymi produktami z konopi, jak oleje i pasty CBD. Warto robić zakupy w internecie, ponieważ to właśnie w tej przestrzeni działają najpopularniejsze sklepy konopne. Znajdziemy w nich nie tylko medyczną marihuanę, ale także inne produkty CBD oraz akcesoria do ich przyjmowania. Susz konopny zakupiony w dobrym sklepie pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców, głównie europejskich. Natomiast na rynku są także odmiany od polskich i amerykańskich hodowców, jednakże nie sprzedają się one aż tak dobrze, jak wymienione wcześniej. Warto też nadmienić iż to, jak długo susz zachowa świeżość i właściwości zależy w głównej mierze od tego, jak go przechowujemy.

W sklepach online znajdziemy wszystko, czego potrzeba amatorom konopi, nie wyłączając specjalnych słoiczków na marihuanę. Bowiem konopie przechowywane w woreczkach strunowych lub folii aluminiowej bardzo szybko schną, a wraz z wysychającą żywicą kwiatostanów wyczerpują się ich właściwości.