Czy koncentrator tlenu jest drogi?

Jeszcze do niedawna leczenie pacjentów, którzy maja problemy z samodzielnym oddychaniem, było możliwe tylko w warunkach szpitalnych. Obecnie jednak, coraz częściej jest to możliwe również w domu. Wszystko dzięki szerszej dostępności odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu możliwe jest podtrzymywanie czynności życiowych również w domu.

Jakie są koszty zakupu koncentratora tlenowego?

koncentrator tlenowy cenaW obecnych czasach możliwe jest coraz częściej leczenie pacjentów, którzy wymagają sztucznego podtrzymywania funkcji życiowych, również w domu. Wszystko dzięki temu, że sprzęt, który w takich celach jest wykorzystywany, jest coraz szerzej dostępny. Jego przykładem może być niewątpliwie koncentrator tlenowy cena tego sprzętu jest stosunkowo niska, biorąc pod uwage jego możliwości. Sprzęt taki dosyć mocno różni się od standardowych butli z tlenem, które dotychczas były wykorzystywane bardzo powszechnie. Przede wszystkim, sprzęt ten nie służy do gromadzenia tlenu leczniczego, ale do jego pozyskiwania z powietrza. Korzystając z koncentratora, można więc liczyć na znaczne zmniejszenie kosztów leczenia, niż gdybyśmy zdecydowali się na korzystanie ze standardowych butli z tlenem. Jest to bardzo ważna zaleta tej właśnie aparatury, tym bardziej, że dzięki temu można także zwiększyć znacznie bezpieczeństwo pacjentów, którzy leczeni są w warunkach domowych. Koncentrator tlenu nie grozi bowiem wybuchem nawet w bezpośrednim kontakcie z ogniem, co jest typowe dla butli tlenowych – jest to również jego olbrzymią zaletą.

W obecnych czasach pacjenci, którzy wymagają podtrzymywania funkcji życiowych, mogą bez żadnych problemów być leczeni w domu. Wszystko dlatego, że obecnie aparatura medyczna jest znacznie szerzej dostępna. Dzięki temu, bez żadnych problemów przewlekle chorzy pacjenci mogą przebywać w domu.