Coraz więcej rowerów na ulicach miast

Sezon rowerowy rozpoczął się stosunkowo niedawno, jednak na ulicach miast, bez względu na porę roku, widać coraz więcej rowerzystów. Moda na poruszanie się po mieście pojazdem jednośladowym przyszła od nas z zachodu, gdzie w wielu europejskich miastach obowiązuje wręcz zakaz jeżdżenia samochodami. Istnieje mnóstwo plusów tego, że przerzucamy się na transport rowerowy. Od kwestii zdrowotnych, aż po zdrowsze powietrze.

Jeździmy rowerem po mieście

tanie rowery miejskieMamy wiosnę i wiele osób wyciągnęła właśnie i odkurzyła swoje rowery. Najwięcej rowerzystów pojawia się w sezonie wiosenno- letnim, jednak od jakiegoś czasu rośnie ilość rowerów poruszających się po mieście bez względu na to, jaką mamy porę roku. W wielu miastach można nawet wypożyczyć rower, jeżeli go nie posiadamy. Popularność miejskiej komunikacji jednośladowej zawdzięczamy kilku rzeczom. Po pierwsze przywędrowała do nas moda z zachodu. Tam w większych miastach bardzo często narzuca się wręcz jeżdżenie rowerami. Po drugie panuje od kilku lat moda na zdrowy styl życia, a nie ma co ukrywać, że przejażdżka rowerem, zamiast samochodem, jest o wiele lepsza dla naszego organizmu. Po trzecie, zaś, dużą robotę zrobiły na pewno różnego kampanie proekologiczne, które bardzo mocno promują pozostawienie samochodów na prakingach i wybranie innych środków komunikacji po mieście. Przy okazji sprzyja to zmniejszeniu ilości korków. Na omawianym trendzie mocno korzystają sklepy rowerowe. Wiele z nich ma w ofercie tanie rowery miejskie, które szczególnie w okresie wiosennym rozchodzą się jak świeże bułeczki. Rowery miejskie są bardzo wygodne i zaprojektowane tak, aby poruszanie się po mieście było czystą przyjemnością. Większość z nich ma zamontowany duży koszyk, do którego można wrzucić zakupy. I wbrew stereotypom, miejskimi rowerami poruszają się nie tylko kobiety, ale też w coraz większych ilościach mężczyźni.

Poruszanie się po mieście rowerem staje się z roku na rok coraz bardziej popularne. Zamieniamy nasz samochody na jednoślady coraz częściej nie zwracając uwagi na porę roku. Sprzyja to zdrowiu o pozwala rozładować korki w miastach. Na tym trendzie korzystają sklepy z rowerami, w których z sezonu na sezon wzrasta zainteresowanie typowo miejskimi modelami. Kupują je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.