Coraz popularniejsze stosowanie suplementów z alg

Glony, do których należą algi to grupa organizmów, które posiadają cechę wspólną, jaką jest brak wykształconych tkanek. Żyją one głównie w środowisku wodnym, są doskonałym źródłem składników odżywczych, co sprawia, że tak chętnie są używane w produkcji rozmaitych suplementów, które doskonale wzbogacają naszą dietę o cenne składniki.

Zdrowe soki wzbogacone suplementem z alg

suplement z algiNajpopularniejszymi algami, jakie możemy spotkać w wielu sklepach ze zdrową żywnością to spirulina oraz chlorella. Chociaż są one niespotykane w naszej strefie klimatycznej, na Dalekim Wschodzie są one niezwykle popularne. Maja zastosowanie zarówno w żywieniu, jak i kosmetyce. Doskonale oddziałują one na nasz organizm, świetnie wzbogacają naszą dietę i zapewniają nam właściwie wszystko, czego potrzebuje nasz organizm. Warto włączyć do swojej diety suplement z algi, bowiem przyniesie to szereg korzyści dla naszego zdrowia. Algi posiadają szereg mikro i makroelementów, wapń, potas, fosfor, miedź i wiele innych.  Są cennym źródłem witaminy C, E oraz witamin z grupy B, a także białka. Doskonale regulują ciśnienie krwi, sprzyjają gojeniu się ran, pielęgnują skórę oraz ułatwiają odchudzanie. Dzięki spożywaniu alg mamy pewność, że nasz organizm otrzyma całą masę potrzebnych składników, które doskonale wpłyną na nasz wygląd oraz samopoczucie. Suplementy z alg występują w postaci proszku oraz tabletek. Niektórzy uwielbiają smak różnego rodzaju smoothies z dodatkiem drogocennego proszku, dosypują je do soków oraz koktajli dla dzieci. To właśnie doskonały sposób na wzbogacenie diety najmłodszych w pożyteczne algi. Inne osoby preferują formę tabletek, która jest wygodna i umożliwia sprawne i szybkie połknięcie produktu. Niektóre dzieci uwielbiają gryźć tabletki spiruliny oraz chlorelli, które jeśli są podawane od najmłodszych lat, smakują naszym pociechom i nie maja one najmniejszego problemu z ich gryzieniem. Algi są także doskonałym sposobem na oczyszczenie organizmu ze wszystkich szkodliwych substancji, które dostarczamy do naszego organizmu każdego dnia.

Warto włączyć do swojej diety suplementy z alg, które doskonale wzbogacą nasz jadłospis i korzystnie odbiją się na naszym zdrowiu. Należy jednak pamiętać, że podstawą zdrowia jest prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta, którą można uzupełniać cennymi suplementami, które mają cudowne właściwości.