Co warto wiedzieć o wypożyczalniach samochodów?

Wypożyczanie samochodu w Polsce nie jest jeszcze szczególnie popularnym rozwiązaniem. Niemniej coraz więcej osób zaczyna korzystać z niego. Warto zatem wiedzieć jakie korzyści płyną z tego i z czym trzeba się liczyć chcąc wynająć samochód. W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych informacji na temat wypożyczania samochodów i warunków.

Wypożyczalnia samochodów – co warto wiedzieć?

Z oferty wypożyczalni samochodowej może skorzystać praktycznie każdy, niemniej należy się liczyć z tym, że trzeba dopełnić pewnych formalności i że niektóre wypożyczalnie stawiają dodatkowe warunki. Według www.auto-swiat.pl do tych podstawowych można zaliczyć takie jak:

peugeot

  • konieczność posiadania aktualnego prawa jazdy,
  • okazania dowodu lub paszportu,
  • posiadanie karty kredytowej.

Trzeba jednak zaznaczyć, że większość firm zastrzega sobie jednak, że kierowca wypożyczający samochód musi osiągnąć konkretny wiek. Zwykle jest to miedzy 21-15 lat, przy czym jest to kwestia indywidualna dla każdej firmy. Co także ważne należy zwrócić uwagę, że w wypożyczalni wymagana jest karta kredytowa a nie do konta, jest to bardzo istotne. I może jednocześnie stanowić pewne utrudnienie dla osób chcących wynająć samochód, ponieważ nie każdy taką kartę posiada. Jeśli chodzi natomiast bezpośrednio już o sam wynajem samochodów to i tu warunki bywają różne, dlatego też warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę. Po pierwsze terminy czyli to czy wypożyczalnia posiada opcję wynajmu krótko terminowego jak i długoterminowego, tak by można było warunki dobrać do swoich potrzeb. Po drugie należy zwrócić uwagę na warianty wypożyczenia pod względem polityki paliwowej. Są zasadniczo dwie opcje, wynajmujesz auto z paliwem i takie zwracasz, wynajmujesz z pełnym bakiem i takie oddajesz, jeśli nie to cena paliwa jest doliczana do kosztu najmu, oraz wynajem z pełnym bakiem zwrot pustego. Istotną kwestią jest także ubezpieczenie samochodu, tutaj też są różne warianty. Na poczet ubezpieczenia zwykle jest robiony debat na karcie, z którego w ramach stłuczki jest ściągana jakaś kwota. Co istotne są także dodatkowe ubezpieczenia, które można wykupić, które całkowicie zwalnia nas z tej odpowiedzialności.

Wynajem samochodów dostawczych – czy warto?

WYNAJEM SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCHWypożyczalnie samochodów dostawczych są rozwiązaniem cieszącym się mniejszą popularnością niż te zajmujące się wynajmem aut osobowych, niemniej warto zdawać sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach takie firmy mają jak najbardziej rację bytu. Wypożyczalnia samochodów dostawczych to przede wszystkim dobre rozwiązanie dla firm, które czasowo musza poszerzyć własną flotę samochodów lub też z przyczyn losowych zostały pozbawione własnego auta dostawczego. W grę wchodzi tutaj zwykle wynajem długoterminowy samochodów dla firm, choć zwykle jest także i możliwość najęcia auta na krótszy czas. Przy czym należy zaznaczyć, że warunki najmu dla firm są zwykle nieco inne niż w przypadku wynajmy dla osób indywidualnych. Niemniej sam wynajem samochodów dostawczych odbywa się na tej samej zasadzie jak zostało opisane powyżej. I choć nie jest to szczególnie popularne rozwiązanie, to obecnie jak całkiem przystępne i warte rozważenia.

Wynajem floty samochodów – dla kogo?

wynajem floty samochodowejNiektóre wypożyczalnie samochodów w swojej ofercie posiadają również mniej spotykaną opcję. Mianowicie wynajem floty samochodowej, jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dużym firmom lub korporacjom, które to chcą stworzyć tymczasową flotę samochodów lub też powiększyć tą która już posiadają. Wynajem floty samochodów zawsze odbywa się na zasadzicie najmu długoterminowego i zwykle udzielany jest na innych warunkach niż pozostałe opcje wynajmu. Należy się liczyć z tym, że jednak nie wszystkie wypożyczalnie świadczą tego typu usługi.

Wynajem samochodu na lotnisku

Wypożyczalnia samochodów przy lotniskuCzęść wypożyczalni świadczy także taką usługę jaką jest wynajem samochodu na lotniku. jest to rozwiązanie dedykowane osom korzystając z linii lotniczych. Wówczas wynajmując samochodów za pośrednictwem linii telefonicznej czy też strony internetowej możemy zaznaczyć, że samochód nie będzie odbierany w wypożyczalni a będzie on podstawiony na dane lotnisko. Jest to bardzo popularna opcja w zachodnich krajach, która także w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wypożyczalnia samochodów przy lotnisku także odbiera samochód z lotniska, co także wpływa na wygodę rozwiązania, niemniej należy się liczyć z tym, że nie każda wypożyczalnia obsługuje lotnisko w danym mieście.

Krótko podsumowując

Wypożyczanie samochodów na dzień dzisiejszy nie jest wcale ani takie trudne, ani kosztowne jak mogłoby się nam toi wydawać. Należy jednak wiedzieć na co przy wynajmie auta trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Dodaj komentarz