Cienkie izolacje termiczne ścian

Średnia wielkość mieszkania w Polsce w dalszym ciągu jest znacznie mniejsza, niż w większości krajów Europy. Mając to na uwadze nasi rodacy starają się zagospodarować każdy centymetr kwadratowy swojego lokum, chociaż czasami są zmuszeni pójść na kompromis w tym zakresie. Przykładem są izolacje mieszkań, które w wielu przypadkach są niestety konieczne.

Izolacje termiczne ścian wewnętrznych

cienka izolacja termicznaW przypadku izolacji ścian od zewnątrz problem nie występuje, ale inwestycja w izolację wewnętrzną może wyraźnie zmniejszyć wielkość każdego pomieszczenia. Dotyczy to w szczególności mieszkańców bloków, którzy w sprawie ocieplenia budynku muszą czekać na decyzję wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się cienka izolacja termiczna, która zmniejsza i tak niewielkich pomieszczeń, w których mieszkają Polacy. Producenci materiałów izolacyjnych są na szczęście świadomi polskich realiów, a w marketach budowlanych znajdziemy szeroką ofertę produktów do izolacji wewnętrznej mieszkania. Od najpopularniejszego styropianu o różnej grubości, po cieszące się coraz większą popularnością płyty ze specjalnych tworzyw sztucznych, które zdobywają serca klientów swoimi właściwościami i stosunkowo łatwym montażem do ściany, pomimo nieco wyższej ceny niż inne materiały do izolacji. A przy tym są cieńsze, niż tradycyjna płyta styropianowa. 

Dostępność nowoczesnych technologii materiałów izolacyjnych sprawia, że nawet mała kawalerka może zostać odpowiednio ocieplona bez konieczności wyraźnego zmniejszenia jej metrażu. Cienkie płyty z polistyrenu, czy styropian o różnej grubości można kupić w większości sklepów z materiałami budowlanymi, a stosunkowa łatwość ich montażu wsparta poradami dostępnymi w Internecie sprawia, że izolacje termiczne ścian są teraz w zasięgu każdego z nas.