Ciekawe gadżety do whisky

Serwowanie drinków jest zajęciem, które wymaga nie tylko precyzji, ale także umiejętności technicznych. Nie oznacza to, że za każdym razem musimy iść do pubu, aby napić się drinka, którego możemy w prosty sposób przyrządzić sobie sami. Bardzo często do jego wykonania nie potrzebujemy wielu składników. Jednocześnie w internecie możemy kupić niektóre akcesoria, albo inne ciekawe gadżety.

Kamienie chłodzące do drinków

kamień do whiskyPrzykładem takich gadżetów mogą być silikonowe kostki lodu, albo kamień do whisky, który dzięki swoim unikalnym właściwościom pozwala na szybkie schłodzenie drinka bez jego rozcieńczania. Kamienie do whisky wykonane są materiału zwanego steatyt. Steatyt posiada właściwości takie jak szybkie absorbowanie temperatury. Dzięki temu poprzez umieszczenie tychże kamieni w zamrażarce, czy lodówce osiągają one niską temperaturę, następnie poprzez umieszczenie schłodzonych kamieni w szklance otrzymujemy dobrze schłodzonego drinka. Ważną rzeczą jest to, że kamienie chłodzące nie powodują zmiany smaku drinka, ani też nie rozcieńczają go, tak jak kostki lodu. Z tego też powodu mamy okazję wypić dobrze schłodzonego drinka i cieszyć się naturalnym smakiem alkoholu. Jednocześnie kamienie wykonane ze steatytu nie pochłaniają zapachów, ani aromatów. Oznacza to, że wkładając taką kamienną kostkę do lodówki, czy zamrażarki nie przejdzie ona smakiem, czy nawet zapachem rzeczy, które tam się znajdują. Dzięki temu nie zmieni to smaku przygotowywanego przez nas drinka. Warto jest tutaj zaznaczyć, że kamienie do whisky możemy jedynie myć po użyciu samą wodą, bez używania środków dezynfekujących. Jednocześnie nie jest zalecane wykorzystywanie ich w zmywarkach, czy kuchenkach mikrofalowych. Kamienie do drinków na ogół posiadają okrągły lub owalny kształt, dzięki czemu nie uszkodzą szklanki, w której podajemy drinki.

Ten ciekawy gadżet jesteśmy w stanie zakupić w wielu miejscach. Najbardziej popularnym z nich jest sklep internetowy. Dostępne są tam różnego rodzaju kamienie do drinków, czy nawet całe zestawy zawierające przykładowo zestaw kamieni do whisky, komplet szklanek, a także ładne drewniane pudełko do przechowywania powyższych akcesoriów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że taki zestaw może być idealnym pomysłem na prezent dla koneserów różnych trunków.