Bojówki – spodnie dla kobiet i mężczyzn

Spodnie z dużą ilością kieszeni z pewnością przydają się facetom, którzy nie noszą torebek, a jakoś muszą upchnąć do kieszeni portfel, telefon i klucze. Słynne bojówki męskie to spodnie, które liczą sobie wiele lat, a wciąż są modne. Noszą je również kobiety, i trzeba przyznać, że w obcisłych bojówkach skompletowanymi z trampkami i t-shirtem wyglądają całkiem dobrze. Prawdopodobnie lepiej, niż faceci, choć to dla nich stworzono ten typ spodni, jak i spodnie w ogóle.

Historia męskich bojówek

bojówki męskieTen rodzaj spodni zyskał popularność głównie przez swoją wytrzymałość, wygodę i zdolność trzymania ciepła. Niegdyś nosili je tylko żołnierzy, stąd też nazwa. Musieli oni mieć spodnie, które nie krępowałyby ruchów, a które byłyby w stanie przechować w kieszeniach część wyposażenia. Równie ważna była odporność na różnego rodzaju przetarcia. Różniły się one jednak od tych dzisiejszych, były przede wszystkim szersze, przede wszystkim w nogawce. Bojówki męskie weszły do powszechnego użytku w latach 90. i stały się znakiem rozpoznawalnym wielu subkultur. Do dziś zachował się przede wszystkim militarny kolor moro i khaki. W tych barwach znajdziemy dziś zarówno bojówki męskie jak i damskie. Nie są to może spodnie na każdą okazję, nie założymy ich na przykład do koszuli, jednak pasują do schludnego i estetycznego wizerunku młodego człowieka.

Wiele osób chwali sobie bojówki, są wygodne i wygląda na to, że nie wychodzą z mody. Można skompletować je z t-shirtami czy bluzami. Będą idealne na wypad za miasto, ale też na spotkanie ze znajomymi. Obecnie znajdziemy również ich materiałowe odpowiedniki, które stanowią jeszcze wygodniejszą alternatywę do popularnych dżinsów, a także mogą one nadać strojowi bardziej eleganckiego wykończenia, np. w połączeniu z koszulą.