Atrakcyjna działka rekreacyjna

Sprzedażą działek o różnej kategorii najczęściej zajmują się biura nieruchomości lub specjalnie stworzone firmy. Można także je kupić od prywatnych właścicieli, gdyż w internecie nie brakuje ogłoszeń na sprzedaż konkretnej działki.

Jak wygląda działka rekreacyjna?

działka rekreacyjna na sprzedaż w charzynieOsoby, które chcą wybudować dom, muszą nabyć działkę budowlaną, która spełnia określone wymagania prawne. Co najważniejsze, w dokumentacji musi posiadać zapisy prawne pozwalające na wykonanie na niej określonej inwestycji. Innym rodzajem działek są działki rekreacyjne, na których także można postawić budynek, ale już całkiem inny niż na działce budowlanej. Wynika to z przepisów prawa, które jasno stwierdzają, że można na niej wybudować co najwyżej domek letniskowy, czyli znaczni mniejszy niż budynek mieszkalny. Niejedna działka rekreacyjna na sprzedaż w Charzynie będzie świetną ofertą dla potencjalnego kupca, ponieważ jest ona zlokalizowana blisko morza. Takie usytuowanie działki sprawia, że jej cena może być nieco wyższa, ale to nie zniechęca kupców, którzy zapłacą każdą cenę na za atrakcyjną lokalizację. Jeżeli nie jesteśmy pewni co możemy wybudować na działce rekreacyjnej, aby było to zgodne z prawem budowlanym, to warto się udać do powiatowego wydziału Architektury i Budownictwa, w celu zapoznania się z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego. Określa on wymagania dotyczące rodzaju, wielkości i wysokości zabudowań, maksymalnej ilości obiektów na działce, a szerokości elewacji. Trzymając się tych zasad, na pewno zgodnie z prawem zagospodarujemy działkę.

Grunty rekreacyjne są przeważnie wykorzystywane jako tereny działkowe, gdzie ich właściciele buduj małe domki letniskowe, które odwiedzają przy każdej, nadarzającej się okazji. W kwestii ceny, bywa, że działkę kupimy nawet za połowę wartości działki budowlanej.