Aktywne wózki inwalidzkie są komfortowe

 

Niepełnosprawność ruchowa nie musi wcale wiązać się z ograniczeniem aktywności. Wręcz przeciwnie, przykład wielu pacjentów niepełnosprawnych ruchowo pokazuje, że pomimo choroby można realizować się w życiu osobistym oraz odnosić sukcesy zawodowe. Niepełnosprawni potrzebują jednak dobrej jakości sprzętu, który ułatwi im codzienne funkcjonowanie.

Dobre wózki inwalidzkie pomagają pacjentom być aktywnym

wózek inwalidzki aktywnyNiemożność samodzielnego poruszania się nie jest z pewnością komfortowa. Osoby niepełnosprawne potrzebują codziennej rehabilitacji oraz wysokiej jakości sprzętu. Wówczas będą mogły prowadzić satysfakcjonujące życie. Osoby niepełnosprawne powinny mieć możliwość bycia samowystarczalnym. Pomoże w tym wózek inwalidzki aktywny. Taki wózek umożliwia osobie niepełnosprawnej samodzielne poruszanie się. Pacjent używając siły rąk, wprawia wózek w ruch. Aktywne wózki inwalidzkie posiadają szereg rozwiązań i udogodnień, które w znaczącym stopniu ułatwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się bez większego wysiłku. Wózki tego rodzaju przystosowują się do każdego rodzaju podłoża, dzięki czemu osoba niepełnosprawna bez większego problemu przejedzie chodnikiem, po żwirze, a nawet w razie potrzeby podjedzie pod niewielkie wzniesienie. Wiele wózków inwalidzkich korzysta z nowoczesnych technologii i rozwiązań. Na przykład niektóre wózki mają wbudowane silniki, które dodatkowo napędzają koła. wózki inwalidzkie tego rodzaju są jednak z reguły cięższe, o czym warto pamiętać. Wybierając wózek inwalidzki należy uwzględnić wzrost danej osoby oraz wagę wózka. Warto pamiętać o tym, że im cięższy wózek inwalidzki, tym trudniej go znosić. Inwalidzkie wózki dziecięce wyglądają nieco inaczej. Są przede wszystkim mniejsze. Ich budowa ma za zadanie ułatwić młodemu użytkownikowi poruszanie się. Dobrej jakości wózki inwalidzkie stanowią niemały wydatek. Na szczęście można ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, który pokryje przynajmniej część kosztów zakupu.

Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej z pewnością nie jest łatwy. Należy uwzględnić indywidualne potrzeby chorego oraz potrzeby opiekunów. Wózek inwalidzki powinien być zatem jak najbardziej funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Wówczas osoba niepełnosprawna ma szansę na samowystarczalność.